Při čištění záchodu využijte zrcadlovou metodu. Je to levnější než volat instalatéra

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cisteni zachodu
Zdroj: Shutterstock

Pokud míváte problém s ucpaným záchodem, často je to způsobeno minerálními usazeninami. Ty se dají v mnoha případech zničit rozpouštědly, někdy jsou ale potřeba odstranit manuálně. A to jde špatně, když do trubek záchodu nevidíte.

Při čištění záchodu se proto často hodí použít takzvanou zrcadlovou metodu. Díky použití otevíracího zrcátka totiž máte možnost v záhybu vaší toalety spatřit usazeniny a pomocí například pružiny na čištění toalety je odstranit.

Pravidelné čištění

Pokud je třeba usazeniny z toalety odstraňovat manuálně, znamená to, že je něco ve velkém nepořádku. Obvykle by totiž mělo stačit nalít do záchodu čisticí prostředky, které dovedou tyto nečistoty rozpustit.

Zrcátkem můžete toaletu kontrolovat pravidelně. Bílé a šedé skvrny v záhybech znamenají právě usazeniny vodního kamene. Černé skvrny jsou pak důkazem bakterií.

V obou případech by se mělo jednat o problém, který se dá vyřešit pravidelným čištěním záchodu. Pokud ho umýváte jednou do týdne, používáte správné prostředky a preventivně do něj lijete přípravky proti bakteriím i vodnímu kameni, nemělo by se stát, že se ucpe.

Pokud k tomu ale dojde, než budete volat instalatéra, pokuste se problém vyřešit zvonem, nebo právě čištěním pomocí zrcátka a pružiny. Ušetříte tím totiž poměrně dost peněz, které by si jinak odborník účtoval.

Další tipy pro dokonale čistý záchod

Existuje mnoho prostředků, které se dají koupit v drogeriích. K čistému záchodu bez vodního kamene vám ale pomůže třeba i obyčejná cola, píše The Spruce.

Nalijte ji do toalety, nechte chvíli působit a poté spláchněte. Odstraňuje nečistoty a rozpouští v menším množství i vodní kámen.

Ucpaný záchod může uvolnit také vařící voda, která některé látky rozpustí daleko lépe než ta studená. Pokud tak vaše toaleta nejde spláchnout kvůli překážce z papírových ubrousků či většího množství toaletního papíru, měla by v tomto případě voda z varné konvice postačit.

Zdroj: House Digest, The Spruce

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články