Při čištění toalety nenechávejte působit prostředky příliš dlouho. Podporuje to množení bakterií

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Uklid zachodu
Zdroj: Shutterstock

Mytí záchodu rozhodně nepatří k oblíbeným činnostem nikoho z nás. Je to ale jednou za čas jednoduše potřeba udělat. Mnoho lidí dělá při úklidu toalety zásadní chyby. Nestačí jen nalít do mísy čisticí prostředek a ten po chvíli působení spláchnout. Poradíme, jak na důkladné čištění záchodu, díky kterému nic nepodceníte.

Základní chybou, kterou mnohdy lidi dělají, je to, že do mísy nalijí čisticí prostředek a spláchnou ho až po několika hodinách. Tím se ale podle serveru The Spruce bakterie v záchodě pouze namnoží. Jak tedy při úklidu toalety postupovat?

Začněte vším okolo

Ještě předtím, než se pustíte do samotného mytí záchodové mísy, ujistěte se, že je čisté vše okolo. Ukliďte veškeré zatoulané ruličky od toaletního papíru, setřete podlahu, vyklepejte koberečky, otřete prach z držáku na toaletní papír.

Potom setřete prach z nádrže toalety, splachovadla a prkénka. Pokud používáte jednorázové papírové ubrousky, nikdy je neházejte do toalety. Nerozpouštějí se a mohly by vám záchod ucpat, varuje New York Times.

Prostředek nechte působit krátce

Do mísy následně nalijte čisticí prostředek. Ten aplikujte pod okraje mísy a nechte ho stékat dolů. Doporučuje se také nejprve vytlačit pomocí štětky ze spodní části záchodu vodu, aby se dal vyčistit i tento prostor.

Houbičkou či štětkou toaletu vydrhněte a nechte prostředek několik minut působit. Pod okraje mísy se v případě potřeby dostanete menšími kartáčky. Potom můžete prostředek spláchnout vodou. Pokud máte možnost, sundejte z toalety prkénko a omyjte ho ve vaně.

Pokud vám sundat nejde, pečlivě ho vydrhněte a otřete. Na závěr pak můžete do toalety nalít prostředek proti vodnímu kameni, který působí jako prevence před většími problémy. Tímto způsobem byste měli záchod čistit minimálně jednou za 14 dní, doporučuje Good Housekeeping.

Zdroj: New York Times, Good Housekeeping, The Spruce

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články