Postarejte se během března o svou zahradu. Připravte záhony a vysaďte některé druhy zeleniny

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zahrada na jare
Zdroj: Shutterstock

Březen je ideálním obdobím, během kterého můžete připravovat zahrádku na nastávající sezonu. Pokud se chcete ujistit, že vám letos poroste zelenina, květiny krásně pokvetou a vaše zahrada bude prospívat, neměli byste zapomenout na následující povinnosti.

Aby se rostliny po zimě dokázaly probrat k životu, potřebují vaši péči. Trvalky sice přežívají pod sněhem chladné počasí, březen je ale ideálním časem odklidit ze záhonu větve, kamení a další nepořádek a pomoci jim se opět probudit. A nejsou to jen ony, kdo potřebuje pomoc.

Péče o ovocné stromy

Pokud máte zahradu, na které vám rostou jabloně a hrušně, už v březnu byste se o ně měli začít starat. Jedině tak zajistíte v následujících měsících bohatou úrodu ovoce, radí iDNES.

Tyto ovocné stromy je třeba prořezat. U broskvoní můžete ještě nějaký ten čas počkat, nic ale nepokazíte, když jim pomůžete už nyní. Dále je důležité stromy pohnojit vhodným hnojivem. Poradit by vám měli v každém zahradnictví.

Trávník potřebuje úpravu

Aby byla vaše zahrádka hezky upravená, je důležité postarat se o její základ, kterým je trávník. Po zimě je možná v některých místech zamechovaný, jinde zase zůstala hnědá kolečka.

Pohnojte ho ideálně vápnem, radí Na Zeleno. Postarejte se o to, aby měl dostatek vláhy. Po místech, kde chcete, aby rychleji rostl, byste také neměli příliš často chodit.

Kterou zeleninu sázet?

Možná se vám to zdá brzy, podle serveru Blesk Hobby je nicméně právě březen vhodným časem pro výsadbu některých druhů zeleniny. Patří k nim například brokolice a paprika.

Do květináčů na balkon už ale můžete pomalu začít připravovat také rajčata. V pařeništi se pak už v březnu bude skvěle dařit karotkám, ředkvičkám nebo bazalce. Ačkoli se tak možná zdá, že jaro teprve bude začínat, ve skutečnosti je už na zahradě práce více než dost.

Zdroj: Blesk Hobby, Na Zeleno, Dřevostavitel, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články