Pokud vybíráte džíny, zaměřte se na druh i na barvu. Ke každé postavě sedí něco jiného

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dziny
Zdroj: Shutterstock

Výběr džínů je pro mnohé snadný. Jednoduše jdou do obchodu, vyzkouší si dva páry a minimálně jeden z nich si pak odnesou domů. Co ale dělat, pokud k těmto lidem nepatříte a v obchodě tápete i několik hodin, než najdete svou velikost, která vám navíc příliš nesluší?

Džíny nosíme všichni. V dnešní době už nejde jen o typicky modrý kousek oblečení, kalhoty z džínové látky se dělají i barevné, především černé nebo šedé. Ne každému ale sedí všechny styly a všechny barvy. Poradíme vám, jak si správně vybrat a v jaké kategorii zboží hledat.

Skinny a slim džíny

Pokud máte spíše hubenější postavu, budou vám nejvíce slušet tyto dva typy džínů. Skinny džíny jsou charakteristické tím, že dokonale obepínají celou délku nohou. Jsou vyrobeny ze strečového (tedy pružného) denimu.

Slim džíny mají nižší sed a nejsou tolik upnuté. Kolem lýtek jsou nicméně stále velmi těsné. Zvýrazňují tak štíhlost boků a nohou. V obou případech jsou nejlepší klasicky modré džíny, nemusíte se bát ale ani experimentovat s barvami.

Světlejší barvy sice v některých ohledech rozšiřují, u lidí s hubenější postavou to ale není na škodu, naopak některým lidem s hodně hubenýma nohama právě světle šedé slim džíny dokonale sedí.

Volnější střih

K lidem se silnější postavou se hodí spíše džíny ve stylu straight nebo jakéhokoliv volnějšího střihu. Straight džíny mají volnější rovné nohavice, které jsou u kotníků stále dostatečně úzké, nicméně už tolik neobtahují lýtka.

Černá barva zeštíhluje postavu, pokud máte pár kilo navíc, můžete je zakrýt i tímto způsobem. Vhodnější je kupovat dražší džíny z kvalitnějšího materiálu, které déle vydrží. V opačném případě mají kalhoty tendenci se třením stehen o sebe mezi nohama hodně ničit.

Zvonáče

Tyto džíny se vyznačují rozšířenými nohavicemi. Kopírují postavu a zvýrazňují boky, jsou stylové a pohodlné. Hodí se k osobám, které se nebojí ukázat originální módu ze 70. let. Ideální jsou k nim boty na vysoké platformě.

U zvonáčů až tak nezáleží na postavě, cítit se v nich bude dobře kdokoli. Jde o módní kousek, který je svým způsobem výstřední, dobře v něm ale vypadají jak plnoštíhlé osoby, tak i hubenější lidé. Zvonáče se tradičně dělají v klasické modré barvě.

Zdroj: Master Class, Editorialist, Stich Fix, Vogue, Important Enough, The Guardian

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články