Partnerský horoskop pro Kozorohy: S jedním znamením to na vztah nebude, s jiným si budete velmi rozumět

od Nikola Jaroschová
5 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Narodila jste se ve znamení Kozoroha a v lásce zatím tápete? Nenašla jste si vhodný protějšek pro život a v posteli vám to také neklape? V následujícím partnerském horoskopu pro vaše znamení se dozvíte, v jakých hvězdných kruzích byste měla hledat. A pokud zrovna s nějakým Kozorohem randíte, následující odstavce se vám též budou hodit.

BERAN

Kozoroh i Beran jsou silné osobnosti, ale oba trochu jiného založení. Beran je díky Marsu otevřený, průbojný, ale Kozoroh je pod vlivem země a planety Saturn spíše uzavřený a opatrný. Oba mají své ambice a ideály, za kterými v životě jdou, a to je spojuje. V krátkodobém hledisku to asi nebude fungovat, ale v dlouhodobé rovině to fungovat bude. Když se pohádají, tak se každý někam zavře, a v klidu si od sebe odpočinou. Silná dvojice má díky vlivu Marsu sny a ambice. Optimistický Beran dokáže Kozorohovi zvednout náladu a realistický Kozoroh pomáhá Beranovi usměrnit jeho obrovskou energii.

BÝK

Tady se potkává Venuše se Saturnem a jiskry začnou lítat až ve chvíli, kdy jsou si oba vztahem jistí. Býk nemá rád riskování a Kozoroh si nechce nechat narušit svůj denní řád. Oba pro svou spokojenost potřebují cítit jistotu. Býk bude nejdříve zaskočen tím, že Kozoroh nebude mluvit o svých pocitech a nebude city dávat najevo. To neznamená, že by Kozoroh nemiloval, ale je to zkrátka velmi konzervativní znamení. Býk je ale trpělivý, a když se do sebe tihle dva zakoukají, nenechají se odradit počátečním chladem. Budou se navzájem obdivovat, že si jdou oba za svými cíli. Kozoroh moc dobře ví, že všechno si lze zasloužit jen tvrdou prací, což Býk naprosto chápe a respektuje. Občas si ale rád udělá radost, což bude i jeho úkolem v tomto vztahu. Kozoroh se musí naučit, že nemusí brát všechny věci až tak vážně.

BLÍŽENCI

Kozorohu vládne přísný Saturn, který může být s poletujícím Blížencem v šoku. Kozoroh dopředu promýšlí každý krok, kdežto Blíženec nezjišťuje, co dělá. Kozoroh je šetrné znamení, které má vždycky rezervu, Blíženec utrácí podle libosti. Kozoroh neriskuje, je to praktické znamení, které si potrpí na stabilitu, což je naprostý opak Blížence. Dalším oříškem je sex a romantika, protože Kozoroh si toho na sebe občas naloží dost v práci a na něžnosti nemá moc náladu a energii. Navíc vám bude dělat i problém potkat se ve stejný čas na stejném místě, protože Blíženec je dost nedochvilný. Při dlouhodobém vztahu si položíte otázku, proč jste vlastně spolu. Kozoroh je znamení, které chce mít všechno pod kontrolou, sebe i partnera. Blíženec si zakládá na svobodě a Kozoroh ho často může velmi omezovat.

RAK

Rak dokáže zmírnit Kozorohovou sebestřednost a to, že myslí jen sám na sebe. Kozoroh potřebuje hodně lásky, protože ji v dětství třeba neměl a život se s ním nemazlil. Oba mají smysl pro humor a pro povinnost. Vědí, že člověk se má chovat zodpovědně a že aby něco měl, musí pracovat a jít si tvrdě za svým cílem. Společné plány je dokážou k sobě připoutat a může to být i fajn vztah, ale dá to hodně práce. Kozoroh by měl zmírnit a Rak přitvrdit. Aby si Kozoroh Raka udržel, měl by mu vyjít vstříc v romantických potřebách.

LEV

Toto spojení dává dohromady dva velmi silné lidi a okolí by se mělo mít na pozoru. Jsou schopni společně smést všechno, co jim stojí v cestě a dokážou vybudovat všechno, co si naplánují. Musejí se oba přizpůsobit. Kozoroh by měl Lva chválit, zahrnovat ho komplimenty a říkat mu, jak je skvělý. Lev by měl Kozoroha rozmazlovat a říkat mu, že si zaslouží jen to nejlepší. V tom případě Kozoroh roztaje. Lev mu nesmí bránit v přístupu a nesmí mu brát jeho kreativitu.

PANNA

Velmi častá a úspěšná partnerská kombinace. Panna si s Kozorohem velmi dobře rozumí. Spojuje je způsob myšlení, smysl pro drobné radosti života, shoda v zásadních věcech. Vždy to mezi nimi jiskří, Kozoroh si všimne dívčí/chlapecké nevinnosti Panny, jejího intelektu a bystrosti, líbí se mu její plachost. Panna zase miluje Kozorohovu starostlivost, spolehlivost a individuálnost. Je okouzlena jeho smyslem pro humor, Kozoroh je jedním z nejvtipnějších znamení. Obě znamení ale mají sklon k pesimismu a kritice, pokud to přeženou, z jejich života radost vyprchá a dostaví se šeď a nuda.

VÁHA

Potkávají se zde dvě znamení, která k sobě v astrologii zaujímají vztah kvadratury, tedy jejich soužití je náročnější, protože oba musejí překonávat základní rozdíly svých povah. Společný život je plný překážek. Pokud je překonají, jejich vztah bude pevnější a trvalejší.
Oba jsou pracovití, zodpovědní, mají ukázněnou mysl, vynikají v analytickém myšlení a jsou dobří organizátoři. Pro Váhu je Kozoroh trochu těžkopádný, moc solidní a suchar, ale zdání klame. Kozoroh není nudný, skrývá v sobě vřelé a zábavné jádro, které když z něj Váha dostane, oba se budou mít skvěle. Váha pochopí, že Kozoroh miluje radost ze života, má vkus a smysl pro eleganci a hezké věci. Ten se ale musí smířit s přelétavou Váhou, po ničem nepátrat a vědět, že Váha je vztahové znamení, které Kozoroha jen tak neopustí.

ŠTÍR

Když Štír potká Kozoroha, zjistí, že je to stejně silné znamení jako on, což ho přitahuje. Štír učí Kozoroha, aby nebyl tak racionální a vysvětluje mu, že existují i věci mezi nebem a zemí. Kozoroh ho zase učí větší píli, sebekontrole, vede ho k disciplíně a sebedůvěře. Běda ale, když se potkají dva problematičtí jedinci v těchto znameních. Tehdy může vzniknout nebezpečná situace. V sexu si rozumějí a využívají svou energii a sílu. Společnou energii mohou investovat do adrenalinových sportů. Je to silný pár, který se bude muset naučit, co je to něha, protože s oběma se život moc nemazlí.

STŘELEC

Když Střelec potká Kozoroha, potká silnou osobnost, která se pokusí uhasit jeho přirozený oheň. Ze začátku to tak nevypadá, protože zamilovanost je velká a Kozoroh dokáže svou přirozenou sexuální aktivitou probudit něco, co ještě Střelec nikdy nezažil. Když ale začne společný život, najednou se objeví rozpory. Střelec si musí zvyknout na atypický humor Kozoroha a Kozoroh zase na rozvláčnost Střelce. Kozoroh je zásadový v tom, že když něco říká či dělá, myslí to vážně a vždy tím něco sleduje. Střelec doslova střílí od boku a pak se diví, že to po něm Kozoroh požaduje. Vždyť šlo přeci o zábavu. Kozoroh ale žádná slova nebere na lehkou váhu. A tak se Střelec musí zamyslet nad tím, co říká, což pro něj bude těžké.

KOZOROH

Když se potkají dva Kozorozi, mohou jeden druhého zaujmout, ale spíš to bude o boj, kdo z koho. Dva Kozorozi, dvě osobnosti, dva vůdci. Kdo se komu podřídí? To bude problém. Navíc když se setkají dvě stejná znamená, znásobí se prvky tohoto znamení a jejich ambice. Kdo koho bude podporovat? Těžko říct. Když vztah funguje, je to zázrak. Může se tady rozpoutat boj, který nebude mít vítěze, ale dva poražené. Ovšem je pravda, že když tito dva budou společně pracovat na jednom projektu, zdvojnásobí se síla a touha dosáhnout toho nejlepšího pracovního výsledku. Může se tady jednat o silný pár. Asi to nebude nic romantického, ale společně mohou vytvořit něco velkého a nezničitelného.

VODNÁŘ

Na začátku vztahu s Vodnářem, to bude pro Kozoroha velmi osvěžující. Kozoroh se dívá na bezprostřednost Vodnáře a směje se. Brzy ho úsměv přejde, protože Kozoroh je konzervativní a málo přístupný. Vodnář je jeho pravý opak. Kozoroh promýšlí svá jednání a plánuje. Vodnář nic nepromýšlí, nic neplánuje a stále je v nečekaných situacích. Jak se domluví? Jsou rozporuplní, ale protiklady se přitahují. Kozoroh s Vodnářem rád tráví čas, protože je to legrace a dobrodružství. Když se tito dva potkají, Kozoroh se uvolní a Vodnář se dozví něco o pravidlech a jejich dodržování.

RYBY

Když Kozoroh potká Rybu, není mu jasné, zda s ním flirtuje, nebo má i zájem o vztah. Je to setkání dvou světů. Kozoroh je zemské znamení – pracovité, uzavřené, ambiciózní a zaměřené na peníze a hmotu. Ryba je romantická, ezoterická, obětavá. Kozoroh dokáže lidi odhadnout a hned pozná, že Ryba je herečka, ale jí se líbí, že je to silné znamení, a ona se silnějšímu ráda poddá. Začne se rozvíjet příběh, který může dostat i silného Kozoroha. Ryba Kozorohovi zahne jen v případě, že se nebude cítit milována a pro něj bude práce důležitější než vztah. Partnerství může fungovat a partneři mohou být spokojeni, ale musí otevřeně mluvit o svých pocitech.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články