Opravdu vás miluje? Díky těmto znakům poznáte, že jeho láska k vám je pryč

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rozchod
Zdroj: Shutterstock

Svého partnera milujete, ale poslední dobou máte pocit, že jeho city k vám se změnily. Tytam jsou romantické schůzky, dny strávené v posteli nebo jen jeho pohledy. Cítíte, že to, jak vás miloval na začátku vztahu, je pryč. Jak poznat, že vás opravdu jen využívá a láska zmizela?

Provokuje vás nebo vás ztrapňuje na veřejnosti

Když jste někde na veřejnosti a vám se třeba zrovna něco nepovede, váš partner vás začne ztrapňovat nebo provokovat. A to ještě hodně nahlas, jen ať to všichni slyší. Ponižuje vás i před vašimi přáteli či rodinou a vy máte pocit, že nejste dost dobrá a že všechno, co uděláte, je špatně. Není to vaše vina, nikdo není dokonalý. Tady je čas říct sbohem.

Celé dny mlčí

Když nastane nějaký problém a on nechce nic řešit, nechá všechnu zodpovědnost na vás. Nedá se s ním mluvit, zarytě mlčí, a když se ho na něco zeptáte a chcete po něm radu nebo pomoc, on jen pokrčí rameny a nechá to jen na vás. I kdybyste se sebevíc snažila, řešení z něj nedostanete. Takový člověk není dobrý pro život.

Emocionálně s vámi manipuluje

Moc dobře si je vědom toho, kde jsou vaše slabší stránky, a podle toho i jedná. Ví, jak vás dostat do nepříjemné situace, abyste nakonec udělala to, co chce on. Nebere ohled na vaše city, nálady, pocity nebo emoce a všechno dělá jen ve svůj prospěch. Pokud je vám tohle povědomé, zatáhněte brzdu, dokud je čas.

Nikdy nepřistoupí na kompromis

Jeho názor je svatý a nikdy není ochotný vyslechnout váš dojem, případně není ochotný udělat kompromis. Právě kompromisy jsou ale stavebním kamenem každého vztahu a bez nich to prostě nejde. Pokud váš partner nikdy neustoupí a z každé hádky musí vyjít jako vítěz, není to ten pravý parťák do života. Ve vztahu jsou vždycky dva, a když vy berete ohledy na jeho pocity, on musí brát ohledy i na vás.

Nejste pro něj výjimečná

Chová se k vám chladně, odsekává vám, neprojevuje náklonnost a cítíte se, jako byste pro něj byla jednou z mnoha? Pak pro něj zřejmě nejste moc výjimečná, a kdybyste se rozhodla vztah ukončit, nijak by ho to nerozhodilo a brzy by si za vás našel náhradu. I když vás to moc bolí, najděte tu odvahu a opusťte ho. Jeho vztah k vám se nikdy nezmění.

Neustále se kvůli němu cítíte provinile

A to i za věci, které nejsou vaše chyba. Jednoduše na vás hodí cokoliv a nikdy neuzná, že by za to mohl třeba i on. Zkrátka jste ta, která dělá všechno špatně. Kromě toho vám předhazuje, že jiné ženy to dělají mnohem lépe než vy. Mohla byste se přetrhnout, být neustále ve stresu, ale on nikdy neřekne, že jste dobrá a nepochválí vás. Rychle od něj ruce pryč, tenhle sobec si vás nezaslouží.

Nevěnuje se vám

Málokdy vymyslí něco sám a raději tráví volný čas s kamarády než s vámi. Když už ho donutíte, aby s vámi někam vyrazil, je na něm vidět, že ho to nudí, je otrávený a celý výlet spíše zkazí. Většinou tak sedíte doma a čekáte, až vám zavolá nebo napíše, že na vás má náladu. Chlap pro život? Určitě ne, tenhle vás do svého života nikdy nevezme a nikdy se kvůli vám nezmění.

Autor: Barbora Turková


Související články