Novoroční předsevzetí si dáváme všichni. Najít si lásku nepatří k těm nejšťastnějším

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Novy rok
Zdroj: Shutterstock

Většina z nás si nějaké to novoroční předsevzetí dá, ačkoli tušíme, že dodržet ho bude náročné. Přestat kouřit nebo zhubnout patří ke klasikám. Jaká jsou ale ta nejhorší předsevzetí, která si můžete dát?

Lidé považují Nový rok za den, kdy je možné začít znovu. Odstartovat nějakou velkou změnu. Je sice pravda, že mnoho novoročních předsevzetí je po týdnu zapomenuto, pár jedinců se ale snaží přibližovat ke svým cílům i po několika měsících. Někdy to ale není dobře.

Zbavím se svého strachu

Prvním poměrně nereálným předsevzetím je snaha zbavit se svého strachu. Pokud se bojíte výšek, myslíte si, že výzva v podobě skoku padákem vás vyléčí. Možná ale jenom utrpíte trauma, ze kterého se budete dlouho vzpamatovávat. A podobné je to i s jiným strachy.

Pokud se bojíte pavouků, jednoduše si žádnou tarantuli nepořizujte. Pokud máte klaustrofobii, choďte po schodech a výtahy neřešte. Se svými strachy by se měl člověk naučit žít. Překonávat je silou vůle je mnohdy hloupost, která k ničemu nevede, a jenom se budete trápit.

Najdu si lásku

Lidé, kteří jsou sami, si často jako novoroční předsevzetí vezmou do hlavy, že si k sobě někoho najdou. Jenomže tlačit na pilu a snažit se sblížit i s lidmi, kteří vám třeba nejsou až tak sympatičtí, jenom proto, abyste někoho měli, je hloupost.

Nechte tomu volný průběh. Pokud mezi vámi jiskra přeskočí, poznáte to. Ale snažit se o to tak moc, až nakonec sami sobě nalžete, že jste s daným člověkem šťastní, to nedává žádný smysl. Láska není něco, co by si měl člověk předsevzít.

Zhubnu, abych se jim líbil

Pokud chcete zhubnout, jděte do toho. Ovšem pouze tehdy, pokud to děláte pro sebe. Chcete být zdravější, lépe vypadat. Pokud ale změnu děláte proto, že vás do toho tlačí okolí, je to nesmysl. Motivace vám brzy začne chybět a nikam se nedostanete.

A nejde pouze o hubnutí. Platí to například i se snahou přestat s kouřením, které vadí vaší rodině, nebo nápadem změnit práci, který ale nepochází z vaší hlavy, ale z hlavy jiného člena rodiny. Dělejte věci pro sebe, ale neměňte se pro ostatní.

Zdroj: Novinky, Stream, Tipli, InStory

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články