Není vám to povědomé? Rozchodové věty, které nechce slyšet žádná žena

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rozhadany par
Zdroj: Shutterstock

Budeme jen přáteli. Potkal jsem někoho jiného. Potřebuju být sám. To, co občas vypadne z mužské pusy, je dost často úkaz. A to hlavně v případě, kdy se pánové rozchází. Jaké jsou ty nejhorší rozchodové věty, které nechce slyšet žádná žena?

Zůstaneme přáteli

Typická mužská rozchodová fráze, během které se nám otevírá kudla v kapse. Co tím člověk, který se s vámi rozchází, chce říct? Zřejmě si chce nechat zadní vrátka, třeba na příležitostný sex.

Sice mu je s vámi dobře, ale ne natolik, aby s vámi chtěl žít a bezhlavě se do vás zamiloval. Pokud ale v budoucnu nenajde nikoho lepšího (a samozřejmě, že nenajde), tak je asi lepší, aby byl s vámi než sám.

Potřebuji být sám

Muži dost často neumí být sami se sebou a jsou často v nefungujících vztazích, protože nechtějí být sami. Jestliže se vás snaží zbavit větou, že potřebuje být sám, znamená to jediné – ve vztahu se cítí natolik mimo a svázaný, že raději bude sám.

Ne však na dlouho, zřejmě už má v merku jinou ženu, která prostě dává jen větší šance. Vám pak vysvětlí, že to určitě takhle nemyslel, že se to prostě stalo.

Nejsem připravený na vztah

Věta, kterou ženy přímo nesnášejí, a jakmile jim ji řeknete, rozpálí je do běla. Samozřejmě, že se jedná o další výmluvu. Ne že by ten, který se s vámi rozchází, nebyl na vztah připraven, ale zřejmě mu nevyhovuje ten váš společný.

Nejste pro něj člověk, se kterým by chtěl trávit budoucnost a se kterým by měl vážné úmysly. Dost často se stává, že takového člověka pak potkáte a už si vede novou partnerku. Ideálně těhotnou a zasnoubenou.

Zasloužíš si někoho lepšího

Další věta, kterou by ženy nejraději neslyšely. A opět další výmluva, díky které pan dotyčný nemusí říkat věci přímo a tak, jak se mají. Stačí, když použije tohle klišé, kterým docílí požadovaného cíle – tedy rozchodu.

Navíc za toho hodného bude on. On je přeci ten, který vám přeje štěstí a jen to nejlepší. K čertu s ním!

Není to tebou, je to mnou

Další z hlášek, kde je muž za dobráka. On vás ukonejší, a vy tak budete rozchod zvládat lépe. Pravdou ale je, že by bylo daleko lepší vědět, v čem byla chyba, abyste se z nepovedeného vztahu mohla poučit a třeba je neopakovat.

Protože všichni děláme chyby a nikdo není dokonalý. Na to, aby vám řekli pravdu, nemá většina mužů odvahu. A tak raději řeknou, že za to mohou oni, aby rozchod měli za sebou.

Autor: Barbora Turková


Související články