Nejužší pasy v dějinách. Podívejte se, jak ženy trpí pro krásu

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
Uzky pas
Uzky pas

Trend úzkého pasu není žádnou novinkou. Tuto přednost zvýrazňovaly ženy v minulosti pomocí korzetů a dalších pomocníků. Některé dámy jsou ale ochotné zajít ještě dál, a to k lékařským zákrokům, jen aby se mohly pochlubit vosím pasem.


Émilie Marie Bouchadová

Na přelomu devatenáctého a dvacátého století si oblibu veřejnosti získala zpěvačka a herečka Émilie Marie Bouchaudová. Její pas měl měřil pouhých třicet osm centimetrů, zatímco dekolt měla velmi výrazný.

Ze svého pasu udělala největší přednost, fotila za vysoké honoráře a ukazovala se po světě. Někteří měli za to, že je ošklivá, jiným se její nezvyklá stavba těla líbila.

Cathie Jung

Žijící rekordmankou je v současné chvíli Američanka Cathie Jung. Se svým nejužším pasem se dokonce zapsala do Guinnessovy knihy rekordů.

Velikost jejího pasu se shoduje s Bouchaudovou a velmi ráda se ukazuje v korzetu, v němž přednosti jejího těla ještě více vyniknou.

Vše začalo o svatební den, kdy se Cathie snažila obléci do úzkého korzetu. Byla nadšená, když se jí to podařilo, a její manžel sdílel radost společně s ní.

V ten moment si Cathie uvědomila svou vášeň pro korzety a úzký pas a začala její cesta za lepšími výsledky.

Michele Kobke

Cathie Jung má konkurenci také v Německu. Michele Kobke se snaží úzkého pasu dosáhnout pomocí korzetu. V poslední době už v něm dokonce i spí.

Své korzety nenosí pod oblečením, ale vždy navrchu. Nestydí se za ně, ale naopak je pyšně ukazuje okolí. Věří, že jednou se přiblíží svému ideálu a dosáhne třiceti pěti centimetrů.

Autor: Eva Marešová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články