Naplánujte si dovolenou pro rok 2024. Přehled státních svátků vám možná pomůže

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Planovani volnych dni
Zdroj: Shutterstock

Patříte k lidem, kteří chtějí mít všechno naplánované předem? Někdy se to vyplatí, nic vás pak nezaskočí a víte přesně, co čekat. Pokud si chcete do kalendáře poznamenat, kdy letos vyrazíte se svou rodinou na dovolenou nebo na kratší rodinný výlet, pomoci by vám mohl přehled státních svátků.

Rok 2024 přináší celkově 4 prodloužené víkendy, což je skvělá zpráva pro všechny, kteří mají sobotu a neděli obvykle volnou. Znamená to, že můžete s rodinou vyrazit například za příbuznými nebo na krátký třídenní výlet.

Prodloužené víkendy roku 2024

První prodloužený víkend většina lidí využila k oslavám Nového roku, právě 1. leden totiž připadl na pondělí.

Na další příležitost pořádného odpočinku se můžete těšit během Velikonoc. Velký pátek letos připadá na 29. března a Velikonoční pondělí na 1. dubna.

V červenci potom svátek slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje připadá na 5. den v měsíci, kterým je tentokrát pátek. Poslední prodloužený víkend si užijete v říjnu, kdy se v Česku slaví Den vzniku samostatného československého státu, a to v pondělí 28. října.

Plánujete výlet s dětmi? Poznačte si jejich prázdniny

Pokud máte větší rodinu a chcete vědět, během kterých dní můžete vzít na výlet své ratolesti, poznačte si do kalendáře, kdy mají ve škole prázdniny. Ty velikonoční a vánoční jsou poměrně jasné. Dále ale děti čekají také prázdniny pololetní a jarní.

Pololetní vysvědčení se bude předávat ve středu 31. ledna. Žáci dostanou volno v pátek, aby měli prodloužený víkend, některé školy pak dají dětem ředitelské volno také ve čtvrtek.

Jarní prázdniny má každý kraj trochu jiné, takže je třeba sledovat včas informace na stránkách školy. Volno trvající týden bude čekat vaše malé školáky někdy v období od 5. února do 17. března 2024.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Cestuj za babku, e15

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články