Milování bylo dokonalé, přesto po něm pláče? Víme, proč by vás emoce vašeho protějšku neměly v citlivé chvíli překvapit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
plac po sexu
Zdroj: Shutterstock

Romantické chvíle s partnerem by měly být potěšením, po kterém spolu budete usínat šťastní a v objetí. Někdy se ale stává, že se jednomu z vás po tvářích začnou koulet slzy, nebo dokonce spustíte vzlykání. Víme, proč je to naprosto v pořádku.


Pokud po milování vy nebo váš protějšek pláčete, není to vůbec nic, za co by bylo třeba se stydět. Existuje totiž hned několik důvodů, proč k tomu mohlo dojít. Vědci na základě zdravotnických průzkumů a dotazníků odpověděli na jednu z velmi častých otázek.

Podle průzkumů uskutečněných v Americe v roce 2018 z celkového počtu dvou tisíc dotazovaných žen odpovědělo 41 % že se jim už někdy stalo, že ony nebo jejich partner po intimní chvíli propukli v pláč. 23 % odpovědělo, že se jim to nestalo, ale nepovažovaly by to za problém.

Slzy radosti

První důvod je naprosto logický: Zkrátka pláčete štěstím. Během milování se uvolňuje z těla velké množství hormonů, mezi které patří i endorfin, kterému se přezdívá hormon štěstí.

Možná jste zamilovaní až po uši. Možná jste právě zažili nejkrásnější noc svého života. Nebo jste si uvědomili, že člověk po vašem boku pro vás znamená všechno. To mohou být důvody, proč vám po tváři steče pár slz štěstí.

Ztraceni ve scénáři

Někdy se stává, že člověk během milování zapomene na svět kolem sebe. Dochází k tomu především v případě, že během intimní chvíle zkoušíte nějaké ty erotické hračky, nebo si s partnerem zkoušíte různé role.

Potom dochází k prudkému návratu do reality, který s sebou přináší silné emoční prožitky. Někdy je jich příliš, lidské tělo není schopné je zadržet a dochází k pláči.

Pozitivní odezva na fyzickou aktivitu

Při erotickém zážitku věnujete energii tělesné aktivitě, která je náročná, ale vede k dosažení orgasmu. Možná jste ho dosáhli poprvé, možná byl intenzivnější než kdy jindy.

Pokud se tato fyzická námaha promítne do vašeho emociálního stavu, není divu, že se vám po intimní chvíli bude chtít plakat. Nestyďte se projevit své emoce před partnerem a ukázat mu, že jste s ním spokojeni.

Negativní odezva na fyzickou aktivitu

Někdy se ale nemusí až tak zadařit. Když k orgasmu nedojde, tělo potřebuje nějaké to uvolnění. Pokud není fyzické, může se stát, že se napětí začne uvolňovat emočně. V takových chvílích dochází k pláči poměrně běžně.

Odezvy z minulosti

Někdy se stává, že ve vás zážitek vyvolá vzpomínky na minulost. A nemusí jít ani o erotickou vzpomínku. Podle vědců je běžné při intimních chvílích přemýšlet o jiných tématech.

Právě to ale v člověku vyvolává emoce často spojené s pláčem. Obvykle totiž mají lidé tendenci vzpomínat na negativní zážitky, které se jim v minulosti přihodily.

Zdroj: healthline.com, medicalnewstoday.com, oprahdaily.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články