Letos nemusíte sahat po rychlých špuntech. Radost dětem uděláte podomácku vyrobeným nealko šampaňským

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pripitek
Zdroj: Shutterstock

Oslavy konce roku se blíží a vy nejspíš opět přemýšlíte, zda máte na silvestra všechno připravené. Co se týče jídla, dali jste si letos záležet, jste si ale jistí, že máte promyšlené i pití? Víte třeba, čím si o půlnoci přiťuknou vaše děti? Máme pro vás hned několik tipů na přípravu nealkoholického šampaňského.


Pokud máte starší děti, kterým je třeba 16 nebo 17, zamhouříte možná obě oči a nalijete jim do skleniček trochu stejného nápoje, jaký si dáte vy sami. Co ale podávat těm mladším, kteří si chtějí připít s vámi, ale alkoholu se musí ještě vyhýbat?

Samozřejmě jim můžete koupit rychlé špunty, mnohem větší radost jim ale uděláte podomácku vyrobeným šampaňským.

To totiž přizpůsobíte tomu, co mají vaše děti rády. Ony si tak nebudou moci drink vynachválit a úplně zapomenou na to, že pijí něco jiného než vy.

Základem jsou bublinky

Správné šampaňské musí bublat. Pokud dětem nalijete na přípitek džus, možná to ocení, když ale uvidí, že i jejich pití ve skleničce pouští bublinky také, budou si připadat rovnocenně.

Pro přípravu dětského šampaňského tak zvolte například ochucenou minerálku nebo obyčejnou perlivou vodu. Ty potom můžete dochutit prakticky jakýmkoli sirupem, o kterém víte, že ho vaše děti milují. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou.

Důraz na barvy

Děti milují barevné nápoje. Když jim připravujete nealkoholické šampaňské, vydat se můžete dvěma směry.

Ten první je sázka na barevnost. Použijte sirupy, které zbarví nápoj do červena, do zelena nebo do modra. Popřípadě můžete do nápoje přidat i potravinářské barvivo.

Pokud ale máte děti starší, zhruba ve věku 13–15 let, vydejte se směrem druhým.

Do minerálky přidejte šťávu světle žlutou a pokuste se vytvořit tekutinu, která se bude barevně co nejvíce podobat šampaňskému, jež pijete vy. Teenageři v tomto věku obvykle ocení, že si mohou dát pití tomu vašemu co nejpodobnější.

Domácí jablečné šampaňské

Pokud chcete svým dětem připravit domácí šampaňské, které dobře chutná, voní i vypadá, tento recept by vám v tom mohl pomoci.

Osobně nápoj děláme doma už několik let a vždy se osvědčil. Děti mojí tety ho milují. A přitom jde jenom o jablečnou šťávu s perlivou vodou.

Nápoj má mírně nažloutlou barvu, bublinky a voní i trochu podobně šampaňskému, které pije zbytek rodiny. Někdy je tak úplně zbytečné experimentovat s příchutěmi a barvami.

Stejně jako jablečná šťáva funguje i sirup bezinkový. Každý ale zná své děti nejlépe, pokud víte, že na ně zabere spíše modrý nebo zelený nápoj, není problém minerálku dochutit jinak.

Zdroj: The Gracious Pantry, All Recipes, Not Quite Susie, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články