Kam na vánoční trhy? Užijte si ty u nás nebo v evropských městech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vanocni trhy
Zdroj: Shutterstock

S obdobím Vánoc jsou spojeny trhy, které každý rok lákají velké množství lidí. Někteří jdou pouze načerpat vánoční atmosféru, jiní se těší na horký grog s přáteli, někdo nakupuje na trzích dárky a suvenýry. Kam byste měli na vánoční trhy vyrazit letos?

Většina velkých měst má své vlastní vánoční trhy. A menší akce se dělají také v malých městech, někdy dokonce i na vesnicích. Pokud ale chcete skutečně pocítit tu pravou atmosféru na náměstí plném lidí, světel a mnoha stánků, budete muset vyrazit na konkrétní místa.

Nejkrásnější české trhy

V České republice je hned několik velkých měst, ve kterých jsou vánoční trhy dlouholetou tradicí a každý rok je navštěvují davy lidí. Samozřejmostí jsou ty v Praze, které se konají na hned na několika místech, největší jsou ale na Staroměstském náměstí a Václavském náměstí.

V Brně se pořádají vánoční trhy na náměstí Svobody nebo na Dominikánském náměstí. Za zmínku stojí také ty na Zelňáku, píše web Cestujte s radostí. Dalším velkým městem s nádhernými trhy je Olomouc, kde se akce pořádají na Dolním i Horním náměstí.

Kam na trhy v Evropě?

Pokud chcete spojit návštěvu vánočních trhů s cestováním a poznat třeba nějaké ty nové kraje, hned několik evropských měst pořádá nádherné akce, které se vyplatí navštívit. Server Kafe doporučuje například trhy ve Vídni.

Vlakem se velmi pohodlně můžete dostat také do polského Krakowa, kde najdete nejvíce stánků na Starém rynku před budovou Sukiennice, píše server Rady na cestu.

V německých Drážďanech se trhy konaly poprvé už v roce 1434. Dlouholetá tradice z nich tak dělá akci, kterou mnoho českých turistů každým rokem navštěvuje. Přidáte se k nim letos i vy?

Ať už se nakonec rozhodnete vycestovat do zahraničí, nebo si budete užívat vánoční atmosféru na nějakém větším či menším trhu u nás, důležité je načerpat ze stánků a světýlek všude kolem pozitivní energii a užít si svátky naplno.

Zdroj: Rady na cestu, Cestujte s radostí, Pro ženy, Kdy jet, Kafe 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články