Jste hostitelem silvestrovské párty? Poradíme, jak ji připravit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Silvestrovska party
Zdroj: Shutterstock

Chystáte se letos pro své přátele připravit nezapomenutelný silvestrovský večer? Pokud z toho máte mírný stres, je to pochopitelné. Role hostitele je vždy složitá a oslavy příchodu nového roku nejsou výjimkou. Poradíme vám, na co při přípravě párty nezapomenout.

Prvním pravidlem je rozeslat včas pozvánky. Lidé si plány na silvestra dělají obvykle dost dopředu. Mnoho z nich by k vám třeba přišlo rádo, pokud už ale svou přítomnost slíbili jinde, může se vám stát, že vás nakonec bude na párty jen pár.

Promyslete to s prostorem

Pokud máte malý byt a zvete do něj 10 lidí, je důležité myslet na to, aby si měli všichni kam sednout. Pokud nemáte dostatek židlí, můžete například přisunout stůl ke gauči. Vždy ale myslete na to, že někde musí být občerstvení a někde se hosté budou bavit.

Jeden stůl tedy často nestačí. Stejně tak nádobí bude možná potřeba víc. Jedna sklenička pro každého rozhodně není dostačující. Tento problém mohou vyřešit jednorázové talíře a papírové kelímky, které lze snadno sehnat v obchodě.

Domluvte se na občerstvení

Samozřejmě jste hostitelem a chcete, aby jídla bylo raději více než málo. Zároveň je ale třeba vědět, co jsou ochotni přinést ostatní. Aby se vám pak nestalo, že budete mít kýbl plný česnekové pomazánky, kterou na ochutnání přinesli 4 další lidé.

Zeptejte se předem, co jsou ostatní ochotni přinést. Ušetříte si tím práci a nezbyde vám potom zbytečně moc jídla, které se bude muset vyhodit. Nebojte se, že budete vypadat hloupě. Každý na párty počítá s tím, že něco přinese.

Připravte si několik možností zábavy

Možná si říkáte, že nějaká hra se vymyslí za pochodu. Vždy je ale důležité mít předem připravený program, aby se potom nestalo, že budou hosté jen sedět a nudit se. Sepište si na papír hry, které si můžete zahrát.

Připravte nějakou celovečerní soutěž, nebo třeba doma schovejte nějaký speciální předmět, za jehož nalezení dostane člověk odměnu. Nenechávejte nic náhodě. Improvizovat na párty, kde je více než 5 lidí, je obvykle velmi náročné.

Myslete na to, co bude po večírku

Dohodněte se s hosty, jak to budou mít po půlnoci s dopravou domů. Pokud někdo pojede autem, nezapomeňte zajistit dostatek nealkoholických nápojů. Pokud někdo bude chtít přespat, předem vymyslete, kolik místa jste schopni doma zajistit.

Pokud budete na silvestrovskou párty připraveni předem a nepodceníte nic z výše zmíněného, stačí to už jenom nepřehnat s alkoholem. Bylo by nepříjemné, kdybyste se jako hostitel opili a ráno si nepamatovali, co se ve vašem bytě dělo.

Zdroj: OLO, iDNES, Top recepty

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články