Jaké dárky nedávat na Vánoce? Tohle se opravdu nehodí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Nevhodny darek
Zdroj: Shutterstock

Některým lidem je těžké dávat dárky. Občas ale není důležité zamyslet se jen nad tím, co byste člověku měli dát. Je také podstatné myslet na to, co byste mu rozhodně dávat neměli. Nevhodný dárek totiž mnohdy dovede Vánoce pěkně pokazit.

Existují věci, které byste darem zkrátka na Vánoce dávat neměli. A to hned z několika důvodů. Toto je výčet těch nejméně vhodných typů dárků, které můžete svým blízkým pod stromeček dát.

Nedávejte to, co byste rádi dostali vy

Na Vánoce jsou velmi oblíbené například dárkové poukazy. Jsou ale ty pivní lázně pro dva skutečně tím, co si přeje vaše drahá polovička? Nebo automaticky počítáte s tím, že vás vezme s sebou? Darujte něco, u čeho bude vidět, že vám na ní skutečně záleží.

Nejde ale pouze o zážitkové poukazy. Stejné je to i s dekoracemi do bytu nebo třeba společenskými hrami. Vždy se ujistěte, že dárek, který darujete, si přeje víc obdarovaný než vy sami.

Nerecyklujte dárky

Někdy člověk dostane něco, co se mu nehodí. Můžete to sice darovat někomu jinému, měli byste mu ale vždy říct pravdu. A měl by danou věc dostat „jen tak“, nikoli pod vánoční stromeček.

Představte si, že dostanete od kamaráda dárek a později ho darujete někomu blízkému. Jak vám bude, když se pravda náhodou dostane napovrch? Tohle se jednoduše nedělá, každý dárek by měl být originál a pocházet z vaší hlavy.

Pozor na uvedení do rozpaků

Když někoho milujete, je hezké dávat mu drahé dárky. Vždy ale myslete na to, že ne každá žena ocení luxus. Pro mnohou partnerku je důležitější nějaká drobnost, která jí ukáže vaši blízkost. A stejně to funguje i opačně.

Pokud dáte někomu příliš drahý šperk, luxusní hodinky nebo značkové oblečení, může ho to uvést do rozpaků. Také ale může mít pocit, že si ho chcete koupit, protože nedokážete být dostatečně originální.

Co nekupovat dětem?

Pokud kupujete dárky dětem, myslete na to, že praktické věci příliš neocení. Vsaďte raději na nějakou tu hračku. Samozřejmě jim můžete dát i povlečení, pokud ho ovšem přebijete něčím, z čeho budou děti vyloženě nadšené.

V případě, že dáváte dárek cizím dětem, například u příbuzných nebo známých, vyvarujte se hlučných hraček a také hraček, které dělají nepořádek. V žádném případě pak dětem nedávejte zvířátko. Jejich rodiče by nic z výše zmíněného pravděpodobně neocenili.

Zdroj: iDNES, Pro ženy, La Muse, Prima Ženy, Stačí málo

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články