Jak vyžehlit oblečení bez žehličky: Pomůže sprcha, rozprašovač a kondicionér

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zehleni
Zdroj: Shutterstock

Existují dva typy domácností. V jedné se prádlo po sušení žehlí a skládá do úhledných komínků, ve druhé se jen skládá. I v případě, že patříte k těm, kdo žehlení příliš neuznávají, jednou za čas něco vyžehlit potřebuje každý. Jak to ale udělat, pokud zrovna doma nemáte žehličku?


Především mladí lidé v posledních letech žehlení prádla příliš neřeší. Pak ale nastanou situace, kdy chtějí třeba vyrazit do společnosti a zmačkanou košili si vzít nemohou. Jak v takovém případě bez žehličky oblečení narovnat?

Existuje hned několik cest. Já osobně doma žehličku nevyužívám. Dříve mě napadalo, že kdyby existoval trik, jak vyžehlit oblečení bez žehličky, vyzkoušela bych ho. A ono jich existuje dost. Inspirujte se jimi také vy.

Vezměte oblečení do sprchy

Pokud máte opravdu hodně pomačkanou košili a chcete ji narovnat, pomoci vám v tom může i horká sprcha. Oblečení ale nesprchujte. Jen ho pověste na ramínko v místnosti, kde si dáte opravdu horkou sprchu.

Pára, která se během vašeho sprchování vytvoří, by měla vrásky na košili narovnat. Po osprchování ji můžete pověsit třeba i přímo ve sprchovém koutu. Po pár minutách bude jako právě vyžehlená, slibuje server Reviewed.

Použijte fén

Žehličku možná doma nemáte, fén má ale prakticky každý. Položte oblečení na rovný povrch, narovnejte jeho část, která se krabatí, a foukejte na ni horký vzduch, dokud nebude oblečení „vyžehlené“, radí Pure Wow.

Tento způsob funguje nejlépe například na límečky či rukávy, které dostatečně nenapravila vaše sprcha.

Vytvořte si žehlicí rozprašovač

Oblečení můžete zbavit vrásek i pomocí obyčejného rozprašovače a několika surovin, které určitě máte doma. Potřebovat budete jen kondicionér, bílý ocet a destilovanou vodu. Ty smíchejte v poměru 1:1:1.

Nalijte směs do rozprašovače a postříkejte jím pomačkané oblečení. To by se mělo začít narovnávat. Jediná nevýhoda v tomto případě je, že pak nejspíš bude vaše košile cítit octem. Vyřešit to tak můžete buď silným deodorantem, nebo tím, že košili vyžehlíte ve sprše.

Zdroj: Real Simple, Reader’s Digest, PureWow, Reviewed

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články