Jak vyčistit sprchovou hlavici či sítko baterie? Pomůže ocet i jedlá soda

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Sprchova hlavice
Zdroj: Shutterstock

Spousta lidí při úklidu koupelny zapomíná na některé důležité věci. Přiznejte se vy sami – jak často čistíte například sprchovou hlavici? A kdy naposledy jste vymývali sítko vodovodního kohoutku?

Ve stojaté vodě se nejvíce tvoří vodní kámen. To znamená, že na sprchové hlavici a uvnitř vodovodního kohoutku může napáchat poměrně hodně škod. Proto je důležité při úklidu na tato místa myslet.

Sítko v kohoutku

Sítko v kohoutku se může zanést. Voda potom může téct v nepravidelných pramíncích nebo mít zakalenou barvu. Proto je ho podle webu Victorian Plumbing potřeba čistit pravidelně. Ideálně byste ho měli z baterie vyndat minimálně jednou za 3 měsíce.

Čištění provedete tak, že povolíte sítko v kohoutku, na což stačí stranový klíč, případně sikovky.

Sítko po uvolnění vyklepnete, odstraníte z něj veškeré nanesené nečistoty a dáte ho do vody s octem. Vhodné je ho vydrhnout například pomocí starého kartáčku na zuby.

Sprchová hlavice

Sprchovou hlavici zvládne odšroubovat každý. Dejte si jen pozor, ať neztratíte těsnění, které má nejčastěji podobu černého kroužku. Hlavici pak vyčistíte podobně jako sítko – ideálně kartáčem nebo kartáčkem na zuby.

Zašlé nečistoty nejlépe odstraníte vodou s octem, případně můžete sprchu posypat jedlou sodou, řádně ji vydrhnout a poté opláchnout.

Tento proces byste měli opakovat minimálně jednou do měsíce. Vaše koupelna se pak bude lesknout se vším všudy.

Zdroj: New York Times, Real Simple, Better Homes & Gardens, Victorian Plumbing

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články