Jak se zbavit rybenek v domácnosti? Pokud je máte i mimo koupelnu, možná máte větší problém

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Rybenka
Zdroj: Shutterstock

Rybenky se mohou objevit v každé domácnosti. Nejčastěji to bývá na toaletě a v koupelně. Tito živočichové nesnášejí světlo, obvykle tak na ně narazíte například v noci, když jdete do koupelny. Jakmile rozsvítíte, po zemi se to hemží drobnými živočichy připomínajícími rybky. Jak se jich ale zbavit, respektive jak vlastně zabránit tomu, aby se doma objevovali?

Rybenky milují vlhko. To, že se objevují v koupelně nebo na toaletě, tak není nic zvláštního. Velmi rády ale také například vyžírají lepidlo z tapet, žijí ve skříni s oblečením, někdy se objeví dokonce i v posteli.

V takovém případě je třeba se zamyslet nad tím, zda nemáte doma příliš vlhké prostředí. Kromě otravného hmyzu vás totiž může začít trápit velmi brzy také plíseň, která může způsobit závažné zdravotní problémy, varuje Good Housekeeping.

Jak se rybenek zbavit?

Snažte se doma udržovat ideální vlhkost vzduchu. Pokud žijete ve zdravém prostředí, pravděpodobně se u vás rybenky budou vyskytovat skutečně pouze v místnostech, jako je koupelna a toaleta. I tam se jich ale samozřejmě chcete zbavit.

Rybenky nesnášejí výrazné vůně. Vadí jim například skořice, levandule, citrusové slupky, cedrový olej či hřebíček. Pokud tak vypozorujete, odkud rybenky vylézají, můžete jim do cesty dát některou ze zmíněných věcí.

Pochytejte je do sklenic

Rybenky můžete z koupelny odstranit tak, že je jednoduše pochytáte. Do nižší sklenice dejte trochu škrobu, který bude hmyz lákat.

Vnější stranu sklenice obalte páskou, kouskem koberce, jednoduše něčím, po čem rybenky vyšplhají, radí Healthline. Jakmile se dostanou do sklenice, po její hladké části pak nebudou moci vylézt zpět.

Dalším způsobem je nechat v koupelně zmačkané navlhčené noviny. Rybenky se v nich usadí a vy je jednoduše po pár dnech vyhodíte do popelnice i s jejich novým domovem.

Zdroj: Healthline, Country Living, Good Housekeeping

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články