Jak pořádně vyčistit umyvadlo či dřez? Jde to i bez drahých přípravků

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Uklid drezu
Zdroj: Shutterstock

Kuchyňský dřez nebo umyvadlo v koupelně nám obvykle slouží k tomu, abychom si v nich myli ruce nebo abychom v nich něco opláchli. Je ale třeba se starat také o to, aby právě umyvadla byla čistá. A to nejen zvenku, ale také zevnitř. Víte, jak je správně čistit?

Nejde jen o to umýt umyvadlo nebo dřez tak, aby se na první pohled lesklo. Často je potřeba věnovat pozornost také odpadu. O vnitřní části umyvadla je třeba pečovat, jinak po čase naši koupelnu či kuchyň naplní nepříjemný zápach.

Jak vyčistit umyvadlo zvenku?

Jde to i bez drahých prostředků. Pokud nechcete utrácet za přípravky, které slibují lesk a čistotu, poradíte si jednoduše s triky našich babiček. Umyvadlo nejprve zašpuntujte a do poloviny ho napusťte vodou.

Přidejte do vody ocet a jedlou sodu, kterou nechte rozpustit. Potom hadříkem pořádně vydrhněte každou vnější část umyvadla, použijte vodu také na vodovodní kohoutek.

V méně přístupných místech (například za vodovodní baterií) si poraďte pomocí starého kartáčku na zuby. Teprve ve chvíli, kdy bude celé umyvadlo vydrhnuté, vypusťte vodu a vše pořádně opláchněte.

Jak čistit umyvadlo zevnitř?

Umyvadlo se sice leskne, přesto ale může zapáchat. Je třeba vyčistit ho také zevnitř. Odpad byste měli čistit pravidelně, jinak se vám v něm nahromadí nečistoty a vodní kámen. Kromě zápachu hrozí i to, že se umyvadlo zcela ucpe.

Pro vyčištění odpadu stačí opět jedlá soda, kterou do něj nasypete a necháte chvíli působit, než pustíte vodu. Nezapomeňte ani na horní odpad. Do toho nasypte sodu, zalijte ji octem a odpad přikryjte utěrkou, aby pěna nevytékala ven a měla možnost vnitřek odpadu vyčistit.

Tímto způsobem byste měli odpady čistit minimálně jednou za týden. Ušetříte si tím hodně práce, protože se vám potom nestane, že byste museli řešit jejich ucpání či nepříjemný zápach.

Zdroj: Five Star Rated, Better Homes & Gardens, The Spruce, The Southern Living

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články