Jak ozdobit vánoční stromeček? Začněte světýlky a zapojte do aktivity také děti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zdobeni vanocniho stromecku
Zdroj: Shutterstock

Vánoční stromeček se dříve zdobil na Štědrý den ráno, nebo maximálně den předem. To už ale dávno neplatí. Někteří vaši blízcí už teď možná mají doma vánoční výzdobu a vy se chystáte stromeček strojit každým dnem. Přinášíme vám několik rad, které vám s tím pomohou.

Při zdobení vánočního stromečku je třeba myslet na to, že se na něj jednotlivé věci dávají ve vrstvách. Jako první se umisťují světýlka. Následuje špička a až nakonec se dávají ozdoby. Pokud máte v plánu dávat na stromeček třásně a řetězy, nechte si je až na poslední místo.

Výběr stromku

V poslední době jsou stále oblíbenější stromečky umělé. Pokud ale máte v plánu vybrat si ten živý, je třeba dodržovat několik zásad. Nekupujte stromky předem zabalené v síti, radí iDNES. Ty totiž nemusí mít souměrný tvar a mohou se pak různě kácet. Navíc nevypadají hezky.

Větve musí být pružné a nepolámané. Doma pak stromek umístěte do stabilního stojanu ve větším květináči s vodou. Místo vody můžete použít vlhký písek, keramzit či aranžovací hmotu.

Jak na zdobení stromečku

Jako první stromeček omotejte vánočními světýlky. Podle nich se potom budete řídit s ozdobami. Pokud volíte světýlka, která se dávají do zásuvky, dejte si záležet, aby byla větší část kabelu skrytá za zadní stanou stromečku.

Dále umístěte na stromeček špičku. Tuto radost obvykle přenecháváme malým dětem, které vyzdvihneme do výšky a necháme je, aby hvězdičku nebo jinou ozdobu na vršek stromku umístily.

Následující ozdoby, které je třeba pečlivě vybírat. Nekombinujte příliš mnoho barev a dejte si pozor také na to, aby spolu jednotlivé kousky ladily. Doporučuje se nepoužívat více než 3 barvy, uvádí Pro ženy.

Využít můžete také jedlé ozdoby, tedy vánoční bonbony, čokoládové postavičky a další. V takovém případě potom už nepoužívejte řetězy, stromeček by byl přeplácaný. Pokud ale umístíte na větve ozdob jen pár, mohou být naopak třeba třásně vhodným doplňkem.

Zdroj: Pro ženy, iReceptář, Bestent, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články