Jak na zrcadlo bez šmouh: Zvládnete to efektivně a bez čisticích prostředků

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Myti zrcadla
Zdroj: Shutterstock

Mytí zrcadel je něco, na co by člověk během úklidu neměl zapomínat. Kdykoli stíráte prach a vysáváte, měli byste také obejít všechna zrcadla v domácnosti a vyčistit je. Lepší je to totiž udělat jednou za pár dní, než se potom potýkat se šmouhami, které jdou špatně dolů.

Ať se snažíte sebevíc, vždy na zrcadle zůstávají šmouhy. My vám ale poradíme, jak je vyčistit tak, aby se leskla jako nová. A to navíc s přípravky, které máte pravděpodobně doma. Na drahé čisticí prostředky z obchodu zapomeňte.

Čím zrcadlo nečistit?

Existuje několik rad, kterými se mnoho lidí řídí, ačkoli jsou ve skutečnosti špatné. Například čistit zrcadlo novinami se nedoporučuje. Dnešní tisk totiž může na skle zanechávat stopy inkoustu, a tudíž i šmouhy.

Papírové utěrky zase zanechávají na zrcadle žmolky. Froté utěrka svou strukturou jen roznáší po skle špínu. Jediná vhodná věc, kterou můžete zrcadlo beze strachu čistit, je utěrka z mikrovlákna.

Tu složte dvakrát napůl, čímž vám vznikne několik čistých ploch. Jakmile se jedna ušpiní, utěrku jen přeložíte a můžete čistit dál. Tím se vyhnete zbytečnému roznášení nečistot po skle.

Použijte ocet a vodu

Při použití drahých přípravků z obchodu zůstávají na zrcadle šmouhy. Ideální tak je udělat si roztok na čistění zrcadel doma. Potřebovat budete jen ocet a vodu. Ty smíchejte v poměru 1:1.

Nejprve roztok naneste na vatový tamponek a vyčistěte větší usazené skvrny. Pak čistidlo nastříkejte rozprašovačem po celém zrcadle a umyjte ho utěrkou z mikrovlákna.

Tímto stylem zrcadlo dokonale vyčistíte a blýskat se bude víc než v obchodě. Není potřeba utrácet peníze za nefunkční a drahé čisticí prostředky, když trochu toho octu máme doma přece každý.

Zdroj: Homes Gardens, The Maids, Real Simple

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články