Iveta (39): Celé dny jsem prospala a byla nevrlá. Už vím, v čem byl háček

od Nikola Jaroschová
Zdroj: Shutterstock

Iveta patří mezi ty lidi, kteří vždy žili aktivním životem. Odmalička sportovala a dovolenou trávila pouze aktivně, na válení na pláži ji nikdy neužilo. Poslední měsíce však zaznamenala nepříjemnou změnu v podobě nedostatku energie. Chvíli trvalo, než našla příčinu tohoto stavu, a mohla jej tak začít řešit.

„Vždy jsem byla velmi aktivní člověk. Jako malá jsem dělala balet a sportovala, v dospělosti jsem se našla v cyklistice a cestování s batohem po Asii. Nerada stojím na jednom místě a pasivní odpočinek beru jako ztrátu času,“ začíná své vyprávění Iveta.

V práci ji to stresovalo, domů chodila bez nálady

Poslední dobou se však žena necítila ve své kůži. Přičítala to reorganizaci v práci, kdy musela převzít agendu bývalé kolegyně.

„Pracuji v kanceláři na administrativní pozici, což mi vyhovuje. Teď mi však bylo přiděleno i účetnictví. Musela jsem se učit nové věci, dost mě to stresovalo a nestíhala jsem“ přiznala Iveta.

„Domů jsem začala chodit nevrlá a bez nálady. Toho si samozřejmě všiml i můj manžel,“ říká.

„Poslední měsíce jsem se navíc potýkala se ztrátou energie a večery u televize jsem prospala. Mnohem horší to bylo o víkendu, to jsem byla schopná pospávat i celý den.“

Se svým stavem se svěřila kamarádce, která si všimla, že Iveta už nemá sílu s ní ani chodit na pravidelné sobotní nákupy.

„Kamarádka se zabývá výživou, a tak se hned začala pídit po tom, jaký životní styl teď po změně v práci vedu. A pak mi to došlo,“ říká Iveta.

„Stres, hektolitry kafe, pospávání, nezdravé jídlo a takřka nulový pitný režim. Nechápu, že jsem to neviděla,“ stydí se žena.

Geniální Nepetku už nedá z ruky

„Kamarádka mi proto koupila Nepetku, ekologickou lahev z potravinářského silikonu, kterou už má ozkoušenou. Nejen že to je ta nejkrásnější lahvička na vodu, kterou jsem kdy viděla, ale je i praktická. Po vypití vody se dá složit a dát do kabelky, kde tak nezabírá místo. Geniální nápad,“ pochvaluje si Iveta a dodává, že od té doby, co má Nepetku na očích, nemá s pravidelným pitným režimem problém a cítí se zase skvěle.

„Oceňuji, že si lahev můžete pořídit i s originálním přívěskem z pravých minerálních kamenů. Kamarádka ví, že si na ně potrpím a ráda si je vozím z cest. Tím mi udělala obzvlášť radost,“ pochvaluje si Iveta.

„Stále nemohu uvěřit tomu, že jsem našla krásné a stylové řešení svého problému. Nepetku už nedám z ruky, brala jsem ji i na víkend v lázních se svým mužem a pila z ní vodu z minerálních pramenů,“ zakončuje.

Autor: Alice Konopásková

Související články