Investice do stříbra se vyplatí. Kov má totiž v praxi velmi široké využití

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
bez prace jsou kolace
Zdroj: Bez práce jsou koláče

Celkem 85 % světové produkce stříbra se využívá v průmyslu. Díky tomu je tento kov druhou nejpoužívanější komoditou vůbec. Jeho zásoby ubývají a náklady na jeho těžbu rostou. Je tak logické, že investice do stříbra se velmi vyplatí.

Stříbro je ušlechtilý kov, který se používá už od středověku. Ze všech známých kovů má nejlepší tepelnou i elektrickou vodivost. Je také velmi dobře zpracovatelné.

Většinu lidí jako první napadne, že se stříbro využívá na výrobu drahých šperků. Kromě toho má ale uplatnění i v mnoha dalších odvětvích.

V praxi je využíváno především pro své fyzikální vlastnosti a slouží k výrobě slitin.

Poptávka po stříbru roste

Stříbro je po zlatě druhý nejoblíbenější investiční kov. Samotné investování do něj ale není úplně snadné. Dříve se jednalo o podhodnocený kov, který existoval ve stínu zlata.

Server Bez práce jsou koláče ale upozorňuje, že tato doba je už dávno pryč. Dnes se stříbro využívá daleko více než zlato a také je pro zákazníka cenově dostupnější.

Statistiky navíc uvádějí, že poptávka po stříbru rok od roku roste. Ukazuje to například graf zveřejněný na webu Kurzy. Pokud nastane krize (a bude minimálně tak velká jako v roce 2008), tak má růst ceny stříbra před sebou obrovský potenciál.

Široké využití stříbra

Investoři se ke stříbru obracejí především jako ke komoditě, která má velmi široké využití.

Příkladem je většina elektrospotřebičů, které jsou natřeny tenkou vrstvou stříbra. Kov se dále využívá i pro výrobu některých typů baterií.

Evakuační zavazadlo / Zdroj: Bez práce jsou koláče

Stříbro se využívá také v počítačích. Je rovněž součástí harddisků, CD a DVD médií.

Ve fotovoltaice najde tento drahý kov rovněž uplatnění, například při výrobě jednotlivých článků v solárních elektrárnách.

Využití má stříbro i ve zdravotnictví, obsahují ho plomby do zubů. Také je to cenný materiál pro některé dechové hudební nástroje.

Není to snadné, ale ani nemožné

Podle webu Bez práce jsou koláče není investice do stříbra úplně snadná. Existují ale zásady, pomocí kterých se i ze začátečníků mohou stát profesionálové.

Ideální je vytvořit si jakousi tabulku, podle které se člověk bude řídit. Přesně si v ní definuje, za jakých podmínek bude stříbro nakupovat, kdy a jak ho bude prodávat. Pak už je jen nutné řídit se růstem a poklesem ceny.

Jedna uncová mince stříbra se dá na trhu najít za mnoho různých cen, totéž platí i o kilogramovém slitku. Proto je dobré si před nákupem udělat vlastní průzkum trhu.

Pokud si nejste svými znalostmi jisti, můžete se také pobavit s odborníkem či zapáleným investorem.

Digitální stříbro a evakuační zavazadlo

Je třeba také říci, že se dá investovat do stříbra jako takového, a to v podobě uncových mincí, ale také do stříbra digitálního.

Do druhé možnosti by se měl ale člověk pouštět až potom, co se začne v oboru trochu orientovat.

Autor serveru Bez práce jsou koláče závěrem radí, že je třeba myslet také na krizové situace. Je vhodné mít připravené jedno evakuační zavazadlo, ve kterém by alespoň jedna tuba stříbrných mincí měla být.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články