Instantní záhon: Kvalitní domácí plodiny můžete pěstovat i bez rytí zahrádky

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zahon
Zdroj: Shutterstock

Některé plodiny můžete začít pěstovat už během února a března. Brzy potom nastane počasí, které povolí pěstování i dalších rostlin a bylin. Na přípravu záhonku tak rozhodně není nijak extra brzy. Už jste někdy slyšeli o záhonech instantních?

Instantní záhony jsou v poslední době hitem na sociálních sítích. Jejich hlavní myšlenkou je co nejméně se nadřít, zároveň ale sklidit co největší a nejkvalitnější úrodu, vysvětluje iReceptář.

Záhony bez rytí

Pro někoho je práce na zahrádce odpočinkem. Jiní si ale chtějí doma vypěstovat vlastní plodiny, aniž by se u toho fyzicky nadřeli. A právě instantní záhony vznikají zcela bez rytí. Ušetříte si tím tedy hodně práce i času. A nebojte, není to ani finančně nijak náročné.

Instantní záhony jsou šetrné k přírodě. Stačí najít vhodné místo, kde chcete rostliny pěstovat. To potom vysekejte a pohrabte na něm listí, aby vám vznikla volná plocha, radí Naše krásná zahrada.

Následně si pořiďte například nějakou starou textilii, využít můžete ale i karton, který vám někde v kůlně jen zabírá místo. Zpracujete tím tedy i odpadní materiál. Na látku či karton nasypte zeminu zhruba do výšky 30 centimetrů. Pak už stačí jen záhon podle libosti osázet a pravidelně ho zalévat.

Rychlé a spolehlivé

Svou zkušenost s instantním záhonem sdílela na facebooku uživatelka Kateřina. Ta ho vyzkoušela už minulý rok a nemůže si ho vynachválit. Ve svém příspěvku představila pro nováčky několik tipů, se kterými zvládne zahradničení tohoto typu úplně každý.

Důležité je promyslet si, které plodiny chcete na záhonu pěstovat. Zjistit si vše o tom, kdy rostou, kolik vláhy potřebují a jak moc slunné nebo stinné místo pro ně vybrat. Pak už je celý proces velmi snadný, rychlý a spolehlivý.

Zdroj: iReceptář, Naše krásná zahrada, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články