Ikonické účesy z 80. a 90. let se vrací. Inspirujte se nejen Jennifer Aniston

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jennifer Aniston a Courtney Cox
Zdroj: Everett Collection / Shutterstock.com

Znáte to, díváte se na staré fotografie a smějete se účesům, které v té době frčely. A najednou otevřete prohlížeč na vašem mobilu a nějaká slavná osobnost tento účes má. Trendy se vrací a my vám dnes představíme účesy, které se vrátily do módy.

Jsou to zejména účesy z 80. let, které se aktuálně začínají znovu česat, ale i 90. léta měla v tomto ohledu co nabídnout.

Zlaté osmdesátky

„Osmdesátá léta si vždy udrží svou pověst jedné z nejikoničtějších dekád v historii, zejména pokud jde o vlasy. Od vyfouknutých ofin, huňatých střihů a trvalých se vlasová kultura 80. let rozhodně vrací!“ říká expertka na trendy Brenda Lee Intignano.

A nelze než s ní souhlasit. Osmdesátá léta byla dekádou výrazných a často i výstředních účesů, které se v určitých obměnách používají dodnes.

Byla to doba experimentů ve všech směrech a výstřelky se oslavovaly. A jak již bylo zmíněno, některé účesy se začaly znovu objevovat. Které to jsou?

Culík na straně

V 80. letech to byl doslova hit a nosily jej snad všechny ženy. Vlasy jednoduše nashromáždíte na jednu stranu a zajistíte gumičkou.

Takový culík se poté doplňoval stuhami či jinými ozdobami, ale to se dnes již nepoužívá.

Sponky a čelenky

Pro účesy z 80. let byly typické barevné sponky s různým zdobením, které se používaly k vytvoření účesů. Sponky a další ozdoby do vlasů se vrací se vší parádou a stejně jako v 80. letech platí, že čím barevnější, tím lepší.

To samé platí pro čelenky, které aktuálně zažívají svůj velký návrat.

Parmice

Že jste tento název nikdy neslyšely? Ale určitě víte, jak tento účes vypadá. A když vám napovíme, že se jedná o účes à la Jaromír Jágr, už víte jistě všichni.

Jedná se o účes, kdy nahoře a po stranách jsou vlasy zkrácené a vzadu naopak dlouhé. Byl velmi oblíbený zejména mezi rockery.

A věřte tomu, nebo ne, tento účes se v modernější podobě vrátil!

Krepované či kudrnaté vlasy? Opět ve hře

Ano, i tento typ účesu se vrací. Malé klikaté vlny, které vlasům dodají objem, jsou zpět se vší parádou.

V 80. letech byly tyto účesy doplňovány o barevné doplňky, zejména stuhy, to dnes už neuvidíte. Ale vysoké culíky, kde jsou některé prameny takto zvlněné, jsou velmi moderní.

Kudrliny jeden čas trochu ustoupily, ale stejně jako krepované vlasy si i ony razí cestu zpět na výsluní. Naopak je nyní velkým trendem používat přípravky, které podporují kroucení vlasů.

Takže dámy, žehličky zahodit!

V nejistotě sledujte „Rachel“

Abychom neopomněli skvělá 90. léta, tak i tyto účesy zažívají svůj návrat! Devadesátá léta jsou pro mnohé spojena se seriálem Přátelé a ikonické byly v tomto seriálu vlasy herečky Jennifer Aniston alias Rachel Green.

Jakmile začala nová série, měla Rachel nový účes a druhý den tento účes měly tisíce žen po celém světě. Její účesy udávaly trend, Jennifer jej ostatně udává dodnes.

A když se podíváte na fotky z poslední doby, tak zjistíte, že i tato slavná herečka respektuje návrat módy a její poslední účesy jsou v mnohém podobné těm z 90. let.

Zdroj: Glamourmagazine, Yahoo, Harpers Bazaar

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články