I domácí mazlíčci chtějí slavit Vánoce. Připravte jim speciální cukroví

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cukrovi pro psa
Zdroj: Shutterstock

Psy a kočky považuje mnoho lidí za plnohodnotné členy rodiny. Proto se snažíme pro ně udělat úplně všechno. Chcete letos svému domácímu mazlíčkovi zpříjemnit svátky? Upečte doma kočičí nebo psí cukroví, na kterém si zvířátka pochutnají.

Mnoho lidí se se zvířaty dělí o cukroví, které se běžně objevuje na štědrovečerním stole. To je ale ve skutečnosti pro mazlíčky v mnoha ohledech nebezpečné. Víte, které potraviny váš pes nebo kočka nesmí? Podívejte se, jak moc jim můžete lidským cukrovím ublížit.

Mohou mít vážné zdravotní problémy

Server Pet Expert uvádí hned několik případů potravin, které jsou pro domácí mazlíčky nebezpečné. A mnoho z nich se při přípravě cukroví používá. Jde například o čokoládu, která může psy i kočky otrávit. Obsahuje totiž látky, které jejich tělo nedokáže vstřebat.

Nebezpečné jsou také ořechy. Ty obsahují toxiny, které mohou především u psů vyvolat záchvaty, neurologické potíže či selhání jater. Rozinky pak způsobují u zvířat selhání sleziny. Jak vidíte, cukroví pro mazlíčky opravdu není vhodné. Tedy pokud jim nepřipravíte speciální psí a kočičí.

Kočičí cukroví

Na přípravu kočičího cukroví z jater budete potřebovat 700 gramů vepřových jater, 2 vejce a asi 60 gramů celozrnné mouky. Suroviny smíchejte a vytvořte z nich placičky. Ty se potom pečou v troubě na 180 °C asi 15 minut.

Připravit můžete také rybí sušenky. Na ty budete potřebovat 250 gramů lososa, 5 vajec a 500 gramů ovesných vloček. Pečou se stejně jako předchozí cukroví na 180 °C asi 15 minut.

Psí cukroví

Psi ocení například játrové kostičky, na které si připravte 500 gramů jater, 500 gramů ovesných vloček, 3 vejce a rozmarýn. Vše smíchejte a dejte do vyššího pekáče. Upečte směs jako koláč a potom ho ještě za tepla rozkrájejte na kostičky.

Psovi dále můžete připravit cukroví z krůtího masa a brusinek. Potřebovat budete vývar, sušené neslazené brusinky, 200 gramů rýžové mouky, 200 mililitrů vody, lněný olej, 300 gramů krůtího masa a vejce.

Brusinky namočte do vývaru, smíchejte s nimi pohankovou mouku, přidejte vodu, vajíčka, mleté maso a vše promíchejte. Z pevného těsta dělejte formičkou tvary. Ty potom pečte v troubě na 160 °C asi 18 minut

Zdroj: Novinky, Pet Expert

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články