Hitem letošního podzimu budou kolové sukně. Hodí se ke všem příležitostem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kolova sukne
Zdroj: Shutterstock

Letos na podzim se mezi trendy obecně vrací delší sukně ke kolenům. Velmi nošeným kusem oblečení by se měly stát především takzvané kolové sukně. Každá žena pravděpodobně doma nějakou má, jen jste možná netušily, že mají oficiální název.

Kolové sukně jsou sukně vyrobené z jednoho kruhu látky, který má uprostřed otvor pro pas. Jedná se o delší sukně sahající minimálně ke kolenům, které v pase mohou být zdobené šňůrkami nebo stuhou.

Nejsou ale nijak výrazně předoplňkované, obvykle mají jednoduchý vzor nebo bývají jednobarevné, aby se daly jednoduše kombinovat s dalšími kousky oblečení. Žádné výrazné zdobení ani rozparky na nich nečekejte.

Jednoduché, ale zábavné

Základem kolových sukní je jednoduchost. To ale neznamená, že jsou nudné. Naopak. Pokud máte rádi kombinace barev, zvolte kolovou sukni s nějakým bláznivějším vzorem. Obvykle to bývají různé tvary nebo květinové vzory.

K těm se potom hodí jednobarevné topy pestrých barev, které zvýrazní vaši originalitu. Jako doplňky můžete zvolit pletené náramky a barevné hodinky, kabelku obvykle vybírejte spíše sladěnou barevně s topem, radí Glam.

Černobílá klasika nezklame

Pokud se chystáte na společenskou událost, nebo jen chcete vypadat na schůzce s přáteli elegantně, černá a bílá barva nikdy nezklame. Je zcela na vás, zda zvolíte černou sukni, doplníte ji bílou halenkou a černým sáčkem, nebo se rozhodnete pro opak.

V obou případech se k modelu hodí černé lodičky nebo nějaké jednoduché sandálky. Černou sukni pak můžete kromě bílého topu kombinovat také se stejnobarevným, píše Perfect Corp. V takovém případě pak doporučujeme sáčko zvolit spíše barevné, například žluté či červené.

Pohodlné a elegantní

Na kolových sukních je nejlepší to, že se hodí prakticky ke každé příležitosti. Můžete si je vzít na společenskou akci, ale i na posezení s kamarády. Jsou elegantní, dají se sladit prakticky s jakýmkoli topem.

Kromě toho se v nich budete zaručeně cítit pohodlně. Nemusíte si hlídat, zda vám někde něco nevykukuje, protože jsou dostatečně dlouhé. Nemačkají se, takže se v nich můžete pohodlně posadit prakticky kdekoli. Pokud doma žádnou ještě nemáte, určitě si nějakou pořiďte, letos na podzim jde o velký módní hit.

Zdroj: Glam, Harpes Bazar, Perfect Corp, Byrdie

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články