Džíny neperte po každém nošení. A vyhněte se jejich sušení v sušičce

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Dziny v pracce
Zdroj: Shutterstock

Najít džíny, které vám dobře padnou a budete se v nich cítit pohodlně, je někdy nadlidský úkol. Když se vám konečně podaří je objevit, starejte se proto o ně velmi dobře. Potom vám totiž mohou vydržet i na celý život. Je ale třeba vědět například to, jakým způsobem a jak často je prát.

Denim je pevná bavlněná tkanina, která je téměř nezničitelná. Přesto ale po čase začne chytat pachy a mohou se na ní objevit skvrny. Řada lidí pere džíny po dvou, někdy dokonce i po jednom nošení. Ve skutečnosti byste si ale na přehnané praní měli dát pozor, varuje Real Simple.

Jednou za deset nošení

Džíny podle webu Today stačí bohatě prát jednou za deset nošení. Samozřejmě pokud jsou ušpiněné, můžete je vyprat i častěji, pokud jde ale jenom o běžnou hygienu a zbavení se pachů, pak je ideální dávat je do pračky méně.

Časté praní totiž ničí džínová vlákna, dochází pak k vyblednutí látky a k rychlejšímu opotřebení kalhot. I to je důvod toho, proč se některým lidem džíny častěji trhají například v oblastech kolen nebo mezi nohama.

Věšet zásadně za nohavice

Po vyprání byste měli džíny pověsit na šňůru za nohavice. Vlastní vahou se pak srovnají a nebude se v nich bavlněná tkanina srážet, vysvětluje The Guardian.

Díky tomu je potom nebude třeba ani žehlit. Nicméně pokud si i s tímto tu práci dáte, budou kalhoty daleko příjemnější na nošení. Použití sušičky se vyhněte. Vystavení teplu totiž zaručeně poškodí vlákna, píše CNBC.

Výše zmíněné rady samozřejmě platí obecně. Každé džíny jsou trochu jiné, některé jsou z měkčích látek a prát je můžete častěji. Vždy se snažte řídit štítkem, který na nich naleznete.

Zdroj: The Guardian, CNBC, Today, Real Simple

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články