Důkazy, podle kterých poznáte, že vás partner opravdu miluje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
laska
Zdroj: Shutterstock

Muži jsou ve vztazích úplně jiní než ženy. Málokdy o svých citech mluví veřejně, nerozebírají je se svými kamarády a občas těžko poznáte, kdy jsou skutečně zamilovaní. Jsou ale věci, podle kterých zjistíte, zda to s vámi váš partner myslí vážně a chce s vámi strávit zbytek života.

Klidně se pohádá

Není pravda, že by se zamilovaný muž se svou partnerkou nerad hádal. Naopak, sám ví, že vztah bez hádek a rozkolů je nesmysl. Dvojice, které se vždy shodnou, jsou jen v romantických filmech.

Do zdravého vztahu patří i občasné dohady a rozdílné názory. Pokud je muž zamilovaný, je ochotný dělat kompromisy, do vztahu investovat a hledat řešení, která vyhovují oběma. Občasné hádky jsou důkazem toho, že chce na vztahu pracovat.

Naslouchá a pamatuje si

O mužích se často říká, že i ve čtyřiceti se chovají jako malé děti. To může být ovšem velká výhoda, protože jejich uvažování je celkem prosté. Zajímají se jen o věci, které baví je.

Když je muž zamilovaný a žena mu něco vypráví, on poslouchá, ptá se na věci a se zájmem reaguje. Když si po čase na dané věci vzpomene sám od sebe a reaguje i na drobné poznatky, je to jasné.

Ukáže slabiny

Společnost od mužů očekává, že budou vždy silní, nebojácní, nebudou brečet a vždy ukážou, že jsou to nepřekonatelní samci, které nic nerozhází.

To je ale velký omyl a muži jsou kvůli tomu často ve stresu. Bohužel se to děje. Když muž odhalí svoje zranitelná místa, přizná omyly z minulosti nebo svoje strachy a fóbie, partnerka si může být jistá, že opravdu našla toho pravého. Klidně před ní ukáže, že má i slabé stránky.

Bojuje o ni

Ochranitelská role dělá mužům dobře. Když je muž zamilovaný, je pro něj jeho partnerka vždycky na prvním místě. Proto se jí před ostatními zastane, bude ji chránit za každých okolností a klidně se pohádá i s nejlepším kamarádem nebo rodinou.

Jeho milovaná je pro něj vším a to chce, aby viděli i ostatní. Nemusíte se tedy bát, že vás nechá ve štychu, když ho budete potřebovat.

Autor: Barbora Turková


Související články