Domácí tablety do záchodu jsou účinné a bez chemie. Suroviny máte navíc ve špajzu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Tableta do WC
Zdroj: Shutterstock

Toaleta je místem, kde se rojí bakterie a které je samozřejmě potřeba pravidelně uklízet. Existuje celá řada čisticích prostředků na WC. Některé fungují lépe, jiné hůře, většina je jich ale předražená a navíc plná chemie. My vám poradíme, jak si vytvořit domácí tablety do záchodu, které jsou účinné a bez chemie.

Na jejich výrobu nepotřebujete žádné speciální suroviny, většinu jich navíc najdete u sebe doma. Tablety jsou přírodní, krásně voní, záchod dokonale vyčistí a vy už nikdy nebudete chtít podobné produkty kupovat v obchodě.

Domácí tablety na WC

Na přípravu domácích tablet do záchodu budete potřebovat třetinu šálku jedlé sody, polovinu šálku kyseliny citronové, lžičku vody a nějaký esenciální olej. Ideální jsou vůně jako levandule, máta nebo citron.

Kromě těchto surovin si připravte ještě silikonovou formu a rozprašovač s vodou. Nic víc opravdu potřebovat nebudete a překvapí vás, že i z takto malého množství surovin, které navíc nejspíš máte doma, vytvoříte geniální čisticí prostředek na WC.

Záchodová bomba

V misce nejprve smíchejte jedlou sodu a kyselinu citronovou. V rozprašovači smíchejte esenciální oleje a vodu. Tekutinu pak opatrně rozprašovačem aplikujte na směs jedlé sody s kyselinou citronovou.

Směs začne trochu bublat, to je v pořádku, neděste se. Neměla by se ale začít rozpouštět. Naopak potřebujete dodat jen tolik vody, aby se z ní stalo jakési drolivé těsto.

To potom napěchujte do tvořítek na led a nechte dva dny proschnout. Následně by měly jít tablety z tvořítka vyklopit, aniž by se drolily.

Když je pak hodíte do záchodu, začnou se rozpouštět a vyplní toaletu až po okraj pěnou, která ji zbaví veškerých bakterií. Navíc bude nejen záchod, ale celá místnost krásně vonět po esenciálních olejích.

Zdroj: Real Food RN, Our Oily House, Homemade Lovely

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články