Do sušičky nepatří plastové, kovové ani gumové věci. Nesušte v ní ani plavky nebo elastické prádlo

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Susicka
Zdroj: Shutterstock

Mít doma sušičku je rozhodně skvělá věc. Oblečení je v ní za krátkou dobu suché, v zimě si nemusíte dělat starosti s věšením prádla po celém bytě, navíc je pak krásně jemné a voňavé. Přesto ale existují věci, které do sušičky nepatří.

V některých případech člověk může velmi snadno poškodit nejen samotnou věc, kterou do sušičky umístí. Rozbít můžete dokonce celý přístroj. Dobře si proto rozmyslete, co všechno do spotřebiče patří. Následující věci do sušičky rozhodně nedávejte.

Plastové a gumové materiály

Do sušičky nepatří nic z plastu ani gumy. Tyto materiály totiž mohou ucpat větrací otvory spotřebiče. Ten potom samozřejmě přestane fungovat, také je tu v podobném případě ale zvýšené riziko vzniku požáru, varuje Homes & Gardens.

Nesušte v sušičce proto například ani gumové podložky před vanu nebo košile s plastovými knoflíky. I jejich části mohou vést ke katastrofě.

Dětské a zvířecí hračky

Plyšové hračky je třeba jednou za čas vyprat. A to ať ty dětské, tak i ty psí. Do sušičky ale nepatří. Sice to bude trvat déle, nechte je ale proschnout jednoduše na vzduchu. Peří nebo vata, kterými bývají hračky vycpané, mohou totiž sušičku poškodit.

Kovové předměty

Do sušičky nikdy nedávejte pásky, košile s kovovými knoflíky ani další oblečení s ozdobnými kovovými částmi. Na zvážení je dokonce i sušení oblečení se zipem. Všechny tyto věci totiž mohou sušičku opět poškodit, ucpat a vést dokonce k požáru, píše FC Dry Cleaners.

Oblečení, co se může zničit

Do sušičky nepatří plavky ani elastické spodní prádlo. To se může při vyšších teplotách roztavit a poničit. To samé platí pro silonky. Dále do spotřebiče nepatří ani boty z kůže či s kožíškem. Obyčejné tenisky sušit v sušičce můžete, vyndejte ale předem vložky i tkaničky a odeberte kovové části, doporučuje Everyday Cheapskate.

Zdroj: Everyday Cheapskate, FC Dry Cleaners, Homes & Gardens, RD

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články