Divoké kočky: Nesmělá barmanka Violet je dnes pěkně bouřlivá. Několikrát ji zatkli a po 20 letech zmizel i její vosí pas

od Nikola Jaroschová
Zdroj: Profimedia

Americká herečka s evropskými kořeny Piper Perabo je známá hlavně díky dvacet let starému filmu Divoké kočky. Stejně jako hlavní hrdinka filmu i ona vyrůstala v New Jersey. I ona byla úspěšná a na svém kontě má mnoho rolí. Jako politická aktivistka už byla několikrát zatčena.

Dcera Norky a Ira se narodila v roce 1976 v texaském Dallasu. Má ještě dva mladší sourozence. Dětství strávila ve státě New Jersey, kde navštěvovala střední školu. Po ní zamířila za svým snem, kterým bylo herectví na univerzitě v Ohiu.

Ještě před skončením studií se objevila v krátkometrážním filmu Single Spaced.

První větší roli získala ve filmu Whiteboys, kde ztvárnila přítelkyni hlavního hrdiny Flipa, který se coby běloch snaží prosadit na hiphopové scéně.

Zlom nastal s příchodem nového milénia

Zaručeně největší úspěch jí zajistila role nesmělé Violet ve snímku z roku 2000 Divoké kočky. Aby si Violet splnila svůj sen a nahrála album s písničkami, které sama složila, vydá se do velkého New Yorku.

Bohužel se dočká pouze odmítání od nahrávacích společností, a ještě jí vykradou byt.

Přesto se nevzdává a najde si práci v baru s názvem Coyote Ugly, kde pohledné barmanky, kromě obsluhování hostů předvádějí i taneční a hudební show. Když se do děje přimotá ještě pohledný mladík v podání Adama Garcii, je úspěch zaručen.

Zdroj: Profimedia

Film byl inspirován skutečným příběhem Elisabeth Gilbert, která na počátku devadesátých let pracovala jako první žena v baru Coyote Ugly. O úspěchu snímku svědčí i to, že se během následujících let po světě otevřelo několik barů se stejným názvem i interiérem, obsluhou i hudebním zaměřením.

Divoká kočka je i dnes

Piper se poté objevovala spíše ve vedlejších rolích. Významnější byl až v roce 2006 film Dokonalý trik, kde si zahrála po boku Hugha Jackmana a Christiana Balea. Za roli CIA agentky v seriálu V utajení byla nominována na Zlatý glóbus.

Herečka oslaví na konci října své čtyřiačtyřicáté narozeniny, ale stále vypadá skvěle a z fleku by znovu mohla hrát nevinnou Violet. V roce 2014 se provdala za režiséra Stephena Kaye, zatím nemají děti. Piper je také politickou aktivistkou a několikrát byla na demonstracích zatčena, naposledy to bylo v roce 2019, kdy se zúčastnila protestů upozorňujících na změnu klimatu.

Autor: Karolína Stoczková

Související články