Další hloupý TikTok trend: Rodiče rozbíjejí dětem vajíčka o hlavu, aby získali srdíčka na svá videa

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Dite vajicko
Zdroj: Shutterstock

Některé trendy na TikToku dávají menší smysl než jiné. K těm, které se v poslední době setkaly spíše s odporem, patří i rozbíjení vajíček o hlavy vlastních dětí. Zní vám to šíleně? Přesto to mnoho lidí dělá.

Původně se mělo nejspíš jednat o legrační videa, která nikomu neubližují. Čím dál častěji se ale objevují klipy, které končí dětským pláčem, píše NBC News.

Jak ztratit dětskou důvěru

Trend je velmi snadný. Rodiče přemluví své malé děti, obvykle ve věku od 2 do 7 let, aby s nimi šly připravit palačinky nebo omeletu. Jedno nebo dvě vajíčka pak rozbijí klasicky o okraj misky.

@iamshopgirl #eggcrackchallenge #eggcrack #trend #tiktok #kids #crying ♬ original sound – Candi Thomas

To další ale rozklepnou místo toho velmi nečekaně o dětskou hlavu a sledují reakci potomků. Ta je v některých případech pozitivní, děti se smějí, některé dokonce vajíčko vezmou a rodičům vtípek oplatí.

Jenomže v mnoha případech naopak děti začnou brečet, utečou ze záběru, nebo se jen nechápavě na maminky dívají a je vidět, že ani trochu nechápou, co se děje.

Negativní reakce

Velká část rodičů se po natočení podobného videa setkala s negativními komentáři. Podle sledujících jsou videa hloupá a jsou pouze způsobem, jak děti naučit, aby rodičům nevěřily.

Podle webu Forbes je navíc trend nebezpečný, protože vajíčko se možná zdá jako něco, co nemůže nikomu ublížit, ostrá skořápka ale může u dítěte jemnou pokožku hlavy a obličeje poškrábat a samotná rána je může bolet.

Podle autora názorového článku Bruce Y. Leeho jde navíc o jasné zneužívání dětí pro získání vlastní slávy. Rodiče mohou dětem ublížit a dělají to jenom proto, aby se někdo jiný nad jejich videem zasmál.

Zdroj: Forbes, New York Post, NBC News, NDTV, Today

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články