Co vám partner neříká: Tyto věci před ženami muži raději zatají

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
laska
Zdroj: Shutterstock

Říká se, že ve vztahu nemá člověk tajemství. Opak je ale pravdou, protože i tomu nejbližšímu, což váš partner bezesporu je, něco jistě tajíte. Ale nebojte se, i on před vámi. Co vám váš partner určitě neřekne a raději si to nechá pro sebe?

Je pro něj důležité, jak vypadá

Všichni si myslí, že ženy tráví v koupelně mnohem více času než muži. Ženy si více dávají záležet na svém vzhledu a oblečení a mají ze stárnutí větší strach než muži. To je sice možná pravda, ale to neznamená, že mužům je jedno, jak vypadají. Nedávají to jenom najevo, protože nechtějí, aby je ostatní považovali za zženštilé nebo za gaye. Při pohledu do zrcadla ale samozřejmě řeší to, že mají vrásky, šediny nebo větší bříško.

Touží po komplimentech

Ženy se mezi sebou dokážou často pochválit a složit si navzájem kompliment. A je jedno, zda se to týká nových šatů, hezké kabelky nebo toho, že zhubly. Jsou zvyklé přijímat komplimenty i od mužů, ale naopak to moc nefunguje. Nestává se moc často, že by ženy mužům řekli, že jim to sluší, a ani muži si mezi sebou moc nelichotí. Ale každý chce občas slyšet, že vypadá dobře nebo mu sluší nová košile. Ani v práci mezi kolegy se moc nechválí. Takže mu klidně něco pochvalte, věřte, že jeho mužské ego zaplesá.

Je to romantik

Romantické filmy a seriály byly vždycky určené spíše ženám a od mužů jsme za to vždy dostávaly jen posměšky, co se nám na tom líbí. Pravdou ale je, že i oni rádi občas sledují nějakou tu romantiku, ale nahlas to samozřejmě nikdy nepřiznají. Nenuťte je na to koukat, když nechtějí, ale nesmějte se jim, když si k vám přisednou.

Mají strach

Strach máme všichni, ale muži jsou často bráni jako hlava rodiny, o kterou se vždy žena může opřít. Proto nikdy nepřiznají, že i oni mají strach. Pochybují o správnosti svých rozhodnutí, mají obavy o svou rodinu, o to, aby neztratili práci, a dokázali splnit to, co se od nich očekává. Ale nejde jen o závažné kroky, spousta mužů má třeba strach z pavouků nebo se bojí lítat. Nechtějí si to ale přiznat, protože chtějí, aby byly pro ženy těmi neohroženými hrdiny.

Nemají se komu svěřit

Ženy si s kamarádkou u vína nebo kávy popovídají, svěří se jí, postěžují si, rozeberou dopodrobna své problémy a nechají si poradit. Muži většinou u piva řeší sport, koníčky, práci, politiku, ženy či různé plány, ale jen málokdy si svému kamarádovi popláčou na rameni a svěří se mu. Pravdou ale je, že i muži občas potřebují radu a pomoc a potřebují se vypovídat a slyšet mužský názor. V jejich očích by to ale působilo slabošky, proto se svěřují jen málokdy. Proto by se ženy neměly divit, když jim jejich miláček nesvěří každou prkotinu. On prostě neví, jak na to.

Autor: Barbora Turková


Související články