Komerční sděleníŽivotní styl

Cítíte se unavená? Vytvořte si doma své vlastní relaxační místo

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zena relax kreslo
zena relax kreslo

Pracovní povinnosti a starost o domácnost si často vybírají daň v podobě únavy a vyčerpání. Nedostatku energie ale můžete předejít tím, že si čas od času vyšetříte chvíli sama pro sebe. Ideální je, pokud si za tímto účelem vytvoříte své vlastní relaxační místo, k jehož zařízení vám bude stačit pohodlné křeslo a vkusné doplňky.

Nepodceňujte čas věnovaný relaxaci

Možná si říkáte, že nic takového, jako je relaxační koutek, nepotřebujete, a čas věnovaný odpočinku dokážete využít mnohem efektivněji. Pravdou ale je, že pokud si pravidelně vyšetříte chvilku sama pro sebe, mnohem lépe si udržíte fyzickou i psychickou rovnováhu.

Vymezte si svou relaxační zónu

Nemáte v bytě místnost, kde byste mohla být chvíli o samotě? To vůbec nevadí. Bohatě postačí zařídit si svůj osobní koutek třeba v rohu místnosti a ostatním členům domácnosti oznámit, že se jedná o vaši relaxační zónu. Navíc se vám nabízí hned několik způsobů, jak svůj koutek opticky oddělit od zbytku místnosti. Za tímto účelem vám poslouží paravan či knihovna, ale zafungují také chytře rozestavěné květináče nebo bytelná stojací lampa.

Důraz klaďte na pohodlí

Jak si svůj osobní prostor zařídit? V každém případě by měl působit útulně a poskytovat vám pocit pohody a klidu. Jaký konkrétní nábytek a dekorace zvolíte, záleží především na vaší osobnosti a tom, čemu byste se ve své volné chvilce ráda věnovala.

Toužíte probudit svou kreativitu? Pak bude nejlepší volbou psací stolek a pohodlné křeslo. Chcete si najít čas na čtení? V tom případě sáhněte po ušáku s taburetem, na který si položíte nohy.

Velký výběr křesel naleznete na Heurece, kde máte jednotlivé modely přehledně seřazené podle jejich oblíbenosti. Křeslo, jež se vám zalíbí, můžete porovnat s dalšími modely a recenze uživatelů vám pomohou zvolit to, které je pro vaše účely nejvhodnější.

Zdroj: Heureka.cz

Nezapomeňte na dekorace

O finální doladění se postarají správně zvolené dekorace. Na psací stolek si pořiďte stolní lampičku se stínidlem, která prostor zaplní hřejivým světlem, a vedle křesla postavte stojací lampu, jež vám posvítí na čtení. K nezbytnostem, které celé místo naplní útulnou atmosféru, patří ozdobné polštářky, teplá deka a vonné svíčky.

Volte harmonické barvy

Volba barev je možná důležitější, než si myslíte. Barvy použité v interiéru působí na vaši psychiku a dokáží ve vás vyvolat nejrůznější pocity. Své relaxační místo proto zařiďte v jemných, pastelových odstínech modré, fialové či růžové barvy, která působí klidně a harmonicky. Spíše než na pestrobarevné kombinace a výrazné vzory vsaďte na jednoduché motivy, které nebudou odvádět vaši pozornost.

Zdroj: Heureka.cz

Buďte sobečtí a myslete na sebe

Jestliže se často cítíte unavená a bez energie a ráda byste to změnila, vytvoření vaší osobní relaxační zóny může být vhodným prvním krokem. Mějte na paměti, že kvalitní odpočinek vám zajistí dlouhodobé fyzické i duševní zdraví a nevyplatí se ho podceňovat.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články