Byl jednou jeden život se vrací. Seriál se v létě objeví na Déčku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Byl jednou jeden zivot
Zdroj: France Regions 3, ČSFD

Pamatujete si ještě na animovaný seriál Byl jednou jeden život? Ten se už loni vrátil na české obrazovky. Letos v létě se ho opět na České televizi dočkáte včetně českého dabingu a společně s dětmi si budete moci vychutnat vzdělávací klasiku, kterou vždy milovaly celé rodiny.

Byl jednou jeden život je francouzský animovaný televizní seriál, který byl poprvé odvysílán v roce 1986. Seriál je zaměřen na vzdělávání o lidském těle a zdraví a sleduje dobrodružství malých postaviček v lidském těle. Hlavními hrdiny jsou například buňky, bakterie nebo viry.

Oceněná klasika

Seriál je velmi oblíbený po celém světě a získal mnoho ocenění za svou vzdělávací hodnotu a zábavnost. Je považován za klasiku mezi animovanými seriály, a je proto stále populární mezi dětmi i dospělými.

Mnoho z nás si ho pamatuje z dětství společně s dalšími poučnými seriály, jako jsou Byl jednou jeden svět a Byl jednou jeden člověk. Seriál se dlouhé roky nevysílal, potom se nicméně objevil na Netflixu. Tam byl uveřejněn pouze s titulky. Až v roce 2023 se objevil v televizi s dabingem.

Objeví se na Déčku

Česká televize letos v létě využije práva na vysílání repríz pořadu. Všech 26 dílů se tak objeví nejen online, ale podle všeho také právě přímo v televizi, a to konkrétně na Déčku, píše Filmtoro.

V minulosti se Byl jednou jeden život potýkal s problémy. V Německu například bílé krvinky ničily bakterie plynem a mluvily u toho židovským jazykem. Tvůrci pořadu nicméně odmítli svou vinu, v původním znění a v žádném jiném jazyce se totiž nic podobného nestalo.

Ačkoli provázelo seriál pár nepříjemností a kontroverzních situací, ve výsledku se jedná o velmi oceňovaný pořad pro děti, který se prokázal být naučným a zábavým pro celou rodinu. Letos v létě si ho tak s dětmi rozhodně nezapomeňte pustit.

Zdroj: Filmtoro, Refresher, Czech Crunch, Reflex

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články