Buďte krásné jako Korejky. Vědí, jak na to, přitom nepotřebují žádnou speciální kosmetiku

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Korejska zena
Zdroj: Jacob Lund / Shutterstock.com

Všimli jste si, že korejské ženy jako by nestárly? Jejich pleť je krásně vypnutá a celkově působí mnohem mladším dojmem. Není v tom žádná zázračná kosmetika, ale několik triků, které vám dnes představíme.

Nejen ženy, ale Korejci obecně uplatňují holistický přístup k péči o sebe a své tělo. Ten zahrnuje konzistentní rutinu, proaktivní bdělost a zdravé návyky péče o pleť od raného věku.

S make-upem opatrně

Tak zaprvé, korejské ženy nikdy nejdou do postele nalíčené. Pleť je pro ně na prvním místě a vždy pečlivě odstraní veškerý make-up a následně dopřejí pokožce zaslouženou regeneraci.

Ještě nutno dodat, že korejské ženy ani moc make-upu neholdují a sázejí spíše na přirozený vzhled.

Když už make-up přece jen použijí, jeho nanesení předchází hloubkové čištění. Jak takové čištění probíhá, prozradila pro server Byrdie korejská influencerka Charlotte Cho.

„Použijte čisticí ubrousek k jemnému odstranění odolných nečistot na kůži, přičemž věnujte zvýšenou pozornost citlivé oblasti očí a krku,“ říká k prvnímu kroku.

V následujícím kroku pak dle pokynů Cho musíte vmasírovat do pokožky olejový čistič, abyste odstranili nečistoty na olejové bázi.

Posledním krokem je nanesení čisticí pěny k odstranění nečistot na vodní bázi. Teprve nyní můžete nanést make-up.

Na sluníčko jedině s opalovacím krémem

Další tip se vám možná nebude líbit, protože opálená pleť mnoha lidem přijde hezčí než bledá. Ale jak známo, sluníčko naší pleti úplně nesvědčí a způsobuje její stárnutí.

Korejské ženy to vědí, a proto pravidelně používají opalovací krém kdykoliv jdou ven. A nejen ten!

Aby se vyhnuly přímému slunečnímu světlu, používají čepice, deštníky a rukavice, kdykoli je to nutné.

Tento přístup dlouhodobě podporuje mladistvý vzhled s menším počtem jemných linek a pigmentací, a zároveň pomáhá chránit pokožku a zmírňovat každodenní oxidační poškození způsobené znečištěním a sluncem.

Prevence je základ

Prevence a zase jenom prevence. Korejský přístup by se dal vysvětlit tak, že se předchází problémům s pletí pravidelnou a rutinní péčí.

V rámci prevence využívají ženy krémy s uklidňujícími a výživnými přísadami, jako je pelyněk a ženšen.

A pozor, nejedná se o prevenci v pozdějším věku. S pravidelnou péčí o pleť se začíná už u miminek a malé děti jsou k této péči vedené.

Tato péče však nezahrnuje pouze mycí a hydratační krém, ale i peeling, tonizaci, esence a zábaly na noc.

A jednou z tajných přísad korejských krémů je mucin. Je to sliz, který slimáci vylučují, když jsou ve stresu. Dle některých studií má totiž zpomalovat stárnutí pleti.

Zdroj: Vogue India, Byrdie

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články