Aviváž zatočí s připálenými skvrnami. Překvapí vás, s čím dalším vám doma pomůže

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zena avivaz
Zdroj: Shutterstock

Aviváž používáme snad úplně všichni. Pokud chceme, aby bylo naše prádlo voňavé a nadýchané, přidáváme ji k pracímu prášku. To ale není jediné využití, které tento prostředek má. Možná vás překvapí, kolik dalších možností existuje.

S prvním netradičním využitím aviváže zůstaneme ještě v koupelně, nebo respektive na toaletě. Odměrku aviváže totiž můžete nalít do záchodové nádrže s vodou.

Při každém spláchnutí se pak rozline po místnosti příjemná vůně. A vaši toaletu prostředek nemůže nijak poškodit.

V koupelně pak dále aviváž využijete při čištění skvrn od vody, které zůstávají například na umyvadlové baterii nebo dveřích sprchy. Díky čištění s tímto prostředkem se šmouh zbavíte daleko lépe než s čistidlem na skla.

Vyčistí nevyčistitelné

Aviváž má v domácnosti mnoho dalších využití. Pokud například připálíte něco v hrnci nebo v pánvi, drhnout připáleniny drátěnkou často nepomáhá. Navíc můžete zničit povrch nádobí.

Použijete-li horkou vodu a aviváž a necháte hrnce odmočit, špína půjde dolů úplně sama.

Stejně tak vám stačí horká voda s trochou aviváže i na odstranění samolepek z nábytku nebo z aut. Ty obvykle strhnete tak, že lepidlo zůstane na povrchu. Díky aviváži se jich ale zbavíte bez problémů.

Odpuzuje hmyz

Silná vůně aviváže je velmi nepříjemná velké části otravného hmyzu. Pokud si tak chcete užít posezení na verandě se svými hosty, dejte například na okno do mističky trochu aviváže. Kromě toho, že bude prostor příjemně vonět, mouchy, včely, ale i mravenci se budou držet dál.

Aviváž je také skvělým hubícím prostředkem na šváby, moly a mravence, kteří se už objevili u vás v domě. Dejte ji do rozprašovače a hmyz s ní postříkejte.

Ten, který tímto způsobem nezahubíte, se z vaší domácnosti minimálně velmi rychle stáhne.

Vytvořte dětem sliz

V posledních letech je velmi oblíbenou dětskou hračkou takzvaný sliz, tedy hmota, kterou děti mohou natahovat do různých tvarů. Vyrobíte ji jednoduše pomocí lepidla, vody, potravinářského barviva a aviváže.

Dětem uděláte radost a můžete si být jisti, že na rozdíl od kupovaného slizu nezanechá ten vyrobený z aviváže na nábytku mastné skvrny.

A když už ho děti někde nechají ležet, alespoň vám příjemně provoní místnost.

Zdroj: Hella + Home, The Frugal Navy Wife 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články