Aspidistra: Květina domácího štěstí potřebuje k životu prakticky jen pravidelnou zálivku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Aspidistra
Zdroj: Shutterstock

Máte rádi pokojové rostliny, ale bojujete s péčí o ně? Pokud přemýšlíte, jakou květinu si domů koupit, aby vám dlouho vydržela, aspidistra je pro vás možná tou správnou volbou. Příliš péče totiž nepotřebuje. A navíc má do domu přinášet štěstí.

Česky se jí říká kořenokvětka. Je známá ale také pod názvy domácí štěstí nebo také ševcovská palma. Květy rostliny vyrůstají těsně u země přímo z oddenku. Pokud nicméně budete květinu pěstovat v pokojových podmínkách, pravděpodobně se jich nedočkáte. I tak je ale rostlina velmi krásná a vnese do vašeho bytu či domu příjemnou atmosféru.

Skvělá pro začátečníky

Pokud jste mezi pěstiteli začátečníkem, nebo jednoduše chcete rostlinu, o kterou není třeba se příliš starat, rozhodně si tuhle dekorativní květinu domů pořiďte. Kromě pravidelné zálivky totiž vlastně nic nepotřebuje.

Jak uvádí server Prima Living, aspidistře nevadí ani průvan, ani chladné, ani teplé prostředí, snese sluneční paprsky i stín, nemá problém se znečištěným prostředím. Nemusíte ji prakticky skoro vůbec přesazovat ani hnojit.

Nejideálnější umístění je pro ni na místě, kde je dostatek světla a nesvítí na něj přímo sluneční paprsky, nicméně pokud ji umístíte jinam, pravděpodobně vám poroste i tak.

Doma i venku

Jde sice o pokojovou rostlinu, přes léto ji ale můžete pěstovat i na zahradě. Dejte ji někam, kde bude mít dostatek tepla, ale bude ve stínu stromů či keřů. Pokud sem tam zaprší, nemusíte se v podstatě starat ani o její zalévání.

Na podzim ji pak přemístěte domů. Rostlině vyhovuje teplota mezi 18 až 25 °C. Podle webu Magazín Zahrada ale snese dokonce i mírné mrazíky. Že má nedostatek vláhy, poznáte podle toho, že jí začnou žloutnout listy. Ty nicméně stačí ostříhat, květinu zalít a ona se velmi dobře vzpamatuje.

Jde jednoduše o květinu, která je v létě nádhernou dekorací zahrady, po zbytek roku pak vašeho domova. Starat se o ni prakticky nemusíte a ona vám za odměnu bude zpříjemňovat život.

Zdroj: Magazín Zahrada, Prima Living, Dům a Zahrada

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články