Víme, kam odtančila Baby z Hříšného tance. Její slibnou kariéru pohřbila nepovedená plastika

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Hrisny tanec Jennifer Grey
Hrisny tanec Jennifer Grey

Hříšný tanec jí a jejímu kolegovi Patrickovi Swayzemu přinesl neskonalou slávu. Nyní šedesátiletá Jennifer Grey za roli Baby v legendárním Hříšném tanci z roku 1987 dokonce získala nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší herečku. Jenže pak se nadějná herečka rozhodla pro něco, co jí slušně rozjetou kariéru zničilo.

Byl to teprve její druhý film, jelikož rok před tímto hitem debutovala ve filmu Ferris Bueller‘s Day Off jako sestra Matthew Brodericka. S tímto hercem také jeden čas chodila.

Plastika nosu ji radikálně změnila a nabídky přestaly chodit

Na počátku devadesátých let však podstoupila Jennifer dvě plastické operace nosu, což radikálně změnilo její vzhled. Byla tak k nepoznání a zoufalá, že dokonce krátce uvažovala o změně jména a zahájení kariéry pod pseudonymem. Najednou ji nabídky na velké role nechodily a její kariéra zamrzla.

O své drastické proměně Jennifer později řekla: „Šla jsem na operační sál jako celebrita a vyšla jako anonymní člověk. Připadala jsem si jako v nějakém programu na ochranu svědků, najednou jsem byla úplně neviditelná,“ vzpomínala herečka.

„Ta plastika byla dar z pekla. Pro lidi budu vždy ta herečka, co byla kdysi slavná, ale teď ji nikdo kvůli nosu nepozná,“ postěžovala si.

Občas ji někdo v restauraci pozná

Na druhou stranu se prý sem tam najde někdo, kdo v ní Baby rozpozná a v restauraci ji osloví s tím, že přeci „nebude sedět v koutě“. Taková setkání má ráda a za svou roli v zamilovaném evergreenu je pořád velmi vděčná.

V poslední době je kariéra Jennifer poměrně stabilní. Ačkoliv takový šlágr, jakým Hříšný tanec bezesporu byl, asi už nenatočí, pár nabídky k filmování má stále. Jedná se však o menší nebo epizodní role.

Vdala se a vyhrála taneční soutěž

Zahrála si v jednom dílu seriálu Přátelé jako kamarádka Rachel v podání Jennifer Aniston, objevila se v taneční show Dancing with the Stars, kterou v roce 2010 vyhrála i přes zranění, romantickém filmu Keith či dramatickém příběhu In Your Eyes.

V současnosti žije s hercem Clarkem Greggem, kterého můžete znát jako agenta Coulsona ze seriálu Agents of Shield. Mají spolu dceru Stellu.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články