Takto zraje představitelka stydlivé Zubejdy, jež aktuálně na plátně svádí Havla

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zubejda
zubejda

Podle mnohých je Lotrando a Zubejda mylně česká pohádka. Pravdou je, že pochází z bulharsko-francouzsko-české koprodukční spolupráce. Co se ale popřít nedá, je, že oba hlavní protagonisté, kteří naprosto geniálně ztvárnili své role, pocházejí od nás.

Jiří Strach jako Lotrando a Barbora Seidlová jako Zubejda spolu vytvořili dokonalou dvojici, která společně s dalšími skvělými českými herci dodala filmu vše, co potřeboval. Co dělá hlavní protagonistka princezny Zubejdy dnes?

Má za sebou několik pohádek a taky pár seriálů

Barboře Seidlové je dnes třicet devět let, a dá se tak říci, že je vlastně v tom nejlepším hereckém věku.

Už ve svých patnácti letech byla poprvé obsazena do filmu Romeo, Julie a tma. Jen o pár let později si zahrála právě slavnou Zubejdu.

V té době studovala brněnskou konzervatoř a následně DAMU v Praze. Později si zahrála v mnoha českých pohádkách, i když ne vždy hlavní roli.

Zdroj: Profimedia

V roce 2004 ztvárnila studentku Marinu v seriálu Místo nahoře. Mnozí z nás si ji také vybaví jako Terezu ze Snowborďáků. Na televizních obrazovkách byla velmi často vídána také v reklamách.

Filmů už má dost, dává přednost divadlu

I když byly podle Seidlové televizní role skvělou zkušeností, dává teď přednost spíše divadlu. To potvrdila i tím, že v roce 2015 odmítla obsazení v pokračování seriálu Místo v životě.

Mezi její poslední filmové role patří ta ve snímku Havel, kde si zahrála disidentovu milenku.

V současnosti pracuje jako herečka na volné noze, jejím hlavním zázemím je momentálně Divadlo Bolka Polívky. Hraje ale i v mnoha dalších divadlech, mezi známější patří například Divadlo Na Zábradlí nebo VOSTO5.

O herečce je známo, že se svým přítelem ve volném čase ráda vyrazí na kolo nebo na nějakou tu dovolenou do teplých krajin. Podle všeho má nejraději Itálii a Kostariku, kde žije její starší sestra.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články