Takto dnes vypadá Pipi Dlouhá punčocha. Copatá zrzka se proměnila v blonďatou patoložku

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Pipi na koni
Pipi na koni

Jako malá natočila sérii filmů o copaté zrzce, která ji proslavila po celém světě. Nyní se herečka Inger Nilsson pořád rozverně usmívá od ucha k uchu a na ulici ji poznávají nejen v jejím rodném Švédsku.

Herečka se na rozdíl od jiných kolegyň od své dětské role nedistancuje, naopak ji bere jako něco, na co je pyšná.

A to i přesto, že za roli tenkrát moc peněz na rozdíl od dospělých kolegů nedostala, protože honorář pro dětské herce byl jednorázový.

Uspěla mezi tisícovkami dívek

Nilsson se narodila v roce 1959 a bylo jí deset let, když se objevila na place jako Pipi Dlouhá punčocha. Poprvé stála před kamerou ale už v osmi letech. Nejdřív natočila pár dílů seriálu, poté filmy. Uspěla v konkurenci osmi tisíců dívek, které poslali tvůrcům svou fotografii ve víře, že se právě ony stanou Pipi Dlouhou punčochou.

Po kariéře dětské hvězdy se chtěla věnovat kancelářské práci, ale nakonec stejně zůstala u hraní.

Víc než film ji ale lákalo divadlo, jemuž se věnuje už od osmdesátých let minulého století. Ostatně divadelní školu i vystudovala.

Před dvaceti lety natočila film Gripsholm pod taktovkou Xaviera Kollera. Od roku 2007 ji mohli vidět diváci jedné z německých televizí v roli patoložky v krimi sérii Der Kommissar und das Meer.

V roce 2015 si připsala položku do filmografie v podobě oceňovaného dramatu The Here After.

O Pipi Dlouhé punčoše zpívala, ale nikdy ji nečetla

Jako spousta jiných hereček má i Nilsson blízko ke zpěvu. Pipi Dlouhou punčochu představila i na hudebním albu, jež zasvětila právě této postavě, jíž ztvárnila.

Zajímavé je, že přestože si ji s rozvernou malou dívkou všichni spojují, ona sama příběh Astrid Lingrenové o Pipi Dlouhé punčoše nikdy nečetla.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články