Roy Sullivan působí jako chodící hromosvod, sedmkrát do něj uhodil blesk

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Roy sulivan uvodni
Roy sulivan uvodni

O tom, jak mohou být lidské osudy zajímavé, nás přesvědčil také správce přírodní rezervace, známý jako Roy Sullivan. Za celý svůj život čelil mnoha nebezpečným zvířatům, překonal různé těžkosti, sedmkrát do něj uhodil blesk a vše přežil. O to víc vás překvapí, jak nakonec skončil jeho život.

První zásah přišel ve chvíli, kdy se skrýval

První nepříjemná náhoda zastihla Roye právě v jeho zaměstnání. Ačkoli se říká, že by lidé v bouřce měli být spíše doma a nepohybovat se volně po přírodě, Roy byl připravený na všechno a nenechal se zastrašit.

Jakmile uslyšel hřmění, rozhodl se ukrýt před nastávajícím deštěm. V okolí se nacházela jen rozhledna. Správce parku se rozhodl ukrýt právě zde, což se nakonec ukázalo jako nešťastné rozhodnutí.

Věž zasáhl silný blesk, a to byla Royova první zkušenost s tímto nepříjemným jevem. Byl zraněný, ale žádné vážné následky ho nečekaly.

Zdroj: National Park Service

Druhý blesk ho zastihl po cestě

Roy se zrovna projížděl ve svém autě a opět ho zastihl déšť a bouřka. Automobil stoupal po přírodní cestě na horu, když do něj najednou udeřil blesk. A to byla pro Roye už druhá nepříjemná rána. On však opět vyvázl jen s lehkým zraněním.

Lidé se jeho štěstí v neštěstí začali podivovat, ale ještě netušili, že Roy nasbírá ještě dalších pět zásahů. Někteří jeho přátele a blízcí začínali být paranoidní a nechtěli trávit čas v jeho přítomnosti, když byla bouřka, protože se domnívali, že nosí smůlu.

Nový rekord

Roy se zapsal do Guinessovy knihy rekordů, jelikož je jediným člověkem, který byl zasažen tolikrát bleskem a vyvázl jen se zraněními. Někdy mu ohořelo obočí, jindy vlasy a často bojoval s bolestivým zraněním.

Svůj život ukončil kvůli nešťastné lásce

Správce parku sice přitahoval pohromy, bouřky a blesky, ale nikdy nebyl smrtelně zraněn. O to víc byli lidé překvapeni, když se dozvěděli, že svůj život ukončil z vlastního rozhodnutí. Zastřelil se, jelikož mu žena neopětovala lásku a on už nemohl vydržet další psychický nátlak.

I přes to zůstává v paměti mnoha lidí jako osoba, která měla štěstí v neštěstí, jelikož ho pohroma zastihla hned osmkrát a stejně se s ní dokázal vypořádat.

Autor: Eva Marešová

Související články