Pravidla chování na sociálních sítích. Co rozhodně nedělat online?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Socialni site
Zdroj: Shutterstock

Drtivá většina lidí v dnešní době nějakým způsobem využívá sociální sítě. Někteří na nich tráví více času a jiní zase méně. Málokdo si ale uvědomuje, že s sebou tolik oblíbené sociální sítě, kde můžeme ledasco sdílet s přáteli, a potažmo celým světem, přináší také určitá rizika.

V užívání sociálních sítí hledáme především zábavu. Mnohdy už ale nepřemýšlíme nad tím, jestli se na nich chováme správně. Nevědomky tak můžeme ohrozit svůj život.

Na co si dát pozor, když používáte sociální sítě?

Pokud i vy patříte k aktivním uživatelům sociálních sítí, zpozorněte. Máme pro vás několik rad, jak se správně chovat online a na co si dávat pozor. Pro někoho to bude naprostá samozřejmost, pro jiného naopak důvod, proč konečně otevřít oči a začít se chovat podle základních pravidel.

Špinavé prádlo na sítě nepatří

Častým nešvarem je tzv. praní špinavého prádla na veřejnosti. V tomto případě na sociálních sítích, ať už jde o kteroukoli z nich.

Možná to vidíte jako příležitost ulevit si, postěžovat si na partnera a ukázat ostatním, jak to máte doma těžké, protože vaše drahá polovička ani nevynese odpadkový koš a všechno nechává na vás.

Jenže soukromé spory a problémy na veřejné sociální sítě rozhodně nepatří. Nevyužívejte je k tomu, abyste před ostatními ponižovali své blízké. I když to v daný moment možná vnímáte jako příležitost, jak si postěžovat.

Nestěžujte si v jednom kuse

A u toho stěžování si ještě na okamžik zůstaneme. Je v pořádku, že se vám občas něco nepovede, někdo vás naštve, ujede vám tramvaj nebo připálíte oběd.

Svěřit se s takovou historkou na síti může být čas od času příležitostí, jak druhé pobavit. Ale nesmí se to přehánět. Rozhodně sociální sítě nepoužívejte jako nějaký svůj deníček, kde si budete dennodenně na něco stěžovat, fňukat a zoufat si, jak to zrovna vy máte v životě strašně složité.

Nesdílejte úplně všechno

Mnoho lidí má tendence sdílet se svými přáteli a lidmi, kteří je sledují, úplně všechno. V praxi to vypadá tak, že druzí přesně vědí, v kolik hodin jste odešli do práce, co jste měli zrovna k obědu, kolik vás stál toaletní papír v akci a podobně.

Sdílet s druhými své soukromí je v pořádku a sociální sítě k tomu vybízí. Ale nic se nemá přehánět a být až příliš sdílný se v online světě rozhodně nemusí vyplatit. Jsou zkrátka věci, které druzí vědět nemusí.

Zdroj: thriveglobal.com, sproutsocial.com
Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články