Náhodný řidič změnil muži bez končetin život. Tenhle příběh rozpláče i největší drsňáky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ridic
Zdroj: Shutterstock

Jmenuje se James Fox. Nikdy to neměl jednoduché, narodil se totiž s končetinami končícími nad koleny a lokty. I tak se ale nevzdal, a nakonec se ukázalo, že s pomocí těch správných lidí může docílit šťastného života. Příběh Jamese je inspirující pro všechny, kteří mají pocit, že něco v jejich životě není v pořádku.

Už odmalička byl spíše vyvrhelem společnosti, neměl moc přátel a rodina se mu snažila pomoci, jenomže ve výsledku se podle jejich slov příliš nesnažil a všechno vedlo jenom k hádkám. Nakonec se z něho stal bezdomovec, který si občas nějak vydělal alespoň na ubytovnu.

Mnohokrát se James pokoušel najít si práci nebo si promluvit s psychiatrem. Jenomže nic nepomáhalo, nikdo mu nedokázal dát nějaký smysl života. A tak ho hledal dál na vlastní pěst, až jednoho dne potkal Dana.

Zastavil mu u silnice

Dan Crieghton je generální ředitel jedné velké firmy, zároveň je ale také důkazem, že ne každý, kdo má všechno, myslí jenom na sebe. Když viděl Jamese u silnice na jeho skateboardu, který mu pomáhá s pohybem, nabídl mu, že ho sveze.

Muž nastoupil k němu do auta, ale nechtěl se svěřovat s tím, že je vlastně bezmocný a nemá ani žádný cíl cesty. A tak zalhal, že je na cestě ke své rodině. Muž ale poznal, že na mladíkovi není něco v pořádku.

Se svým synem pak doma probíral, jak by mu mohl pomoci. Uvědomil si totiž, že ho potkává poměrně často. Nabídl mu, že mu koupí elektrický invalidní vozík, ale James odmítl. Po dlouhém přemlouvání nakonec Dan ustoupil.

Řekl Jamesovi, kde ho najde, kdyby něco potřeboval, a vnutil mu alespoň nějaké peníze. Pak ho delší dobu neviděl a podle svých výpovědí si myslel, že se James zkrátka posunul dál. A on se o to také pokusil.

Po neúspěšném pokusu o sebevraždu začal pracovat jako softwarový technik a bydlet u matky, ale nedařilo se mu, a nakonec se musel vystěhovat. Zrovna v době, kdy se bál, že opět nemá kam jít, potkal Dana znovu.

Změnil mu život

Dan zahlédl Jamese na autobusové zastávce několik let potom, co mu kdysi nabízel pomoc. Poznal ho, zastavil a zeptal se ho na jeho příběh. A tentokrát už muž nelhal. Byl v koncích a potřeboval se někomu svěřit.

A koneckonců, tenhle chlapík mu kdysi pomohl, takže nebylo od věci mu říci celou pravdu. Dan dal Jamesovi 10 000 dolarů a nabídl mu, že se k němu může připojit v některých jeho pracovních projektech.

Nejúžasnější na tom všem ale bylo, když Dan koupil Jamesovi dům přímo naproti kostelu, kam se tehdy ještě bezdomovec chodil pravidelně modlit. Ideální místo s bezbariérovým přístupem navíc před předáním novému majiteli vyzdobil.

Když James pochopil, že plakáty s nápisy „Vítej doma, Jamesi“ ho vítají v jeho novém domově, plakal a Danovi děkoval. Někdo, koho vlastně jen dvakrát náhodou potkal, se pro něj stal přítelem a změnil mu život.

Dan k celému příběhu napsal, že sám má dost a vždy ho mrzelo, že nemůže pomoci někomu, kdo to skutečně potřebuje. James je podle něho navíc nadějný a nadaný chlapík, který jeho dary vhodně využije.

Zdroj: shareably.net, spotlightstories.co, eu.palmbeachpost.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články