Moderátorka Saskia Burešová vypadá pořád krásně. Má však nezvyklou mánii, která leží manželovi v žaludku

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
saskia buresova pred
saskia buresova pred

Její skutečné příjmení jí málokdo věří, charakterizují ji především zrzavé vlasy a již desítky let téměř neměnný vzhled. O Saskii Burešové by se dalo říci, že nestárne. Jak se udržuje celé ty roky v tak skvělé kondici, dnes už není tajemstvím.

V občanském průkazu má moderátorka příjmení Obdržálková. Podle jejích slov na ni ale na úřadech pohlížejí dost nevěřícně, a naopak jejímu manželovi, režisérovi Petru Obdržálkovi občas někdo řekne „pane Bureši“. Tomu se pár i po letech vesele směje.

Proslavil ji pořad Kalendárium, namlouvá také naučné dokumenty

Saskia Burešová začala v Československé televizi. Moderovala také v Českém rozhlase a stala se i jednou z moderátorských tváří pořadu Kolotoč.

Nejvíc ze všeho ji ale proslavil pořad Kalendárium. Jde o zábavně vzdělávací pořad, který se pravidelně vysílá dodnes.

Pojednává o historických událostech a výročích a moderátorka si díky němu získala velkou oblibu.

Zdroj: David Sedlecký / CC BY-SA

Ačkoli běží pořad na České televizi už dlouhé roky, změnu na moderátorce byste téměř nepoznali. Saskia Burešová totiž působí stále stejně svěže a mladě a v obličeji se téměř nezměnila.

Miluje práci na zahrádce. Brambory nevynášely, tak se pustila do jahod

Práce na zahrádce dělala Burešové podle všeho radost vždy.

Kromě toho, že ji zkrátka baví být na čerstvém vzduchu a udržovat se ve formě fyzickou prací v podobě okopávání záhonků, miluje čerstvou zeleninu a ovoce z vlastní sklizně.

Na chalupě kdysi pěstovala především brambory, květák a rajčata. A to ve velkém, takže se později snažila sklizeň prodat.

Když ale zjistila, že jí za brambory nikdo nedá víc než pár korun za kilo, rozhodla se pro ovoce.

Dnes se Saskia věnuje pěstování jahod a péči o pár ovocných stromů pro vlastní potřebu.

Podlehla ale hlavně květinám a denně stráví i hodiny na barevných záhonech. Podle jejího manžela je tím doslova posedlá.

Pravděpodobně ale veškerá ta péče o zahrádku a pobyt na svěžím vzduchu přispívají k tomu, že je Saskia stále usměvavá a nejen, že se mladě cítí, ale také tak i vypadá.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články