Matýsek z komedie S tebou mě baví svět: Z legendárního mimina vyrostl kluk od vedle a vášnivý fanoušek fotbalu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Matysek
Matysek

Jméno Lukáš Pelánek vám asi moc neřekne. Ale Matýsek z komedie tisíciletí S tebou mě baví svět, to už je jiná. Ačkoliv si Lukáš na natáčení nepamatuje, jelikož mu v té době byly ani ne dva roky, scény s ním se staly hitem.

S tebou mě baví svět je jednou z nejoblíbenějších komedií. Tak trochu narušená každoroční pánská jízda v Beskydech přinesla spoustu vtipných situací. Ne nadarmo se stala v divácké anketě komedií tisíciletí.

Hercem ne z vlastního přičinění

K tomuto označení jistě přispěla i řada dětských herců, jejichž výkony tento film posouvají zase o něco dál. Jedním z nich je právě i Pelánek, ačkoliv ne tak plně vlastním přičiněním.

Pelánkovi byl v době natáčení, a tak scény s ním jsou do jisté míry dílem spontánnosti. Režisérka Marie Poledňáková měla o jeho obsazení jasno, přestože původně pokukovala po dvojčatech.

Ty by se mohly v klidu zastupovat. Jenže malý Lukáš ukázal, že umí být na baterky a rozpláče ho pouhá lžíce polévky v puse a prudké cuknutí.

Zdroj: Facebook Lukáš Pelánek

Na natáčení ho samozřejmě hlídala maminka, která tuto nevšední metodu režisérce poradila, ale i herci, jako byl Václav Postránecký, Eliška Balzerová, Jana Šulcová, Pavel Nový nebo Julius Satinský.

Že Matýskem z filmu S tebou mě baví svět je právě on, se dozvěděl až v sedmi letech, kdy mu to maminka prozradila.

Stal se pošťákem a fandí Bohemce

A co dělá Matýsek dnes? Vystudoval Integrovanou střední školu poštovní a ve svém oboru také zůstal. S prací za přepážkou nikdy neměl problém, usadil se v Praze.

Dle svých sociálních sítí je fotbalovým fanouškem, jeho srdce si získal klub Bohemians Praha. Rád si zajde s kamarády na pivo nebo na výlet.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články