Kvůli Harry Potterovi ji ve škole šikanovali. Dnes je z ní úspěšná a nezávislá žena

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ema watson
Ema watson

Než se dostala ke svému cíli, musela projít trnitou cestou. Emma Watson, která je světu známá hlavně jako představitelka Hermiony z filmu Harry Potter, tvrdí, že to v mládí a dospívání neměla vůbec jednoduché. Když se chtěla věnovat tomu, co miluje nejvíc, zažívala šikanu a musela být silná.

Její největší vášní bylo studium

Herečka přiznává, že jí nejvíce chyběl běžný život. Zatímco ostatní prožívali běžné denní starosti života, ona musela stále natáčet a neměla čas na své koníčky.

Zdroj: Instagram Emma Watson

Natáčení se podle jejích slov všem ostatním jevilo jako zábava, ona ale svou práci brala vážně a šlo jí o kvalitní výsledek.

Vydala se na Brownovu univerzitu

Miluje anglickou literaturu, psychologii a filosofii, a proto se právě tyto obory rozhodla studovat. Samotný obsah látky jí problém nedělal, ale na univerzitě se potýkala s jinými nepříjemnostmi.

Zdroj: Instagram Emma Watson

Její spolužáci si ji totiž až nadmíru spojovali s její rolí ve filmu Harry Potter. V každé možné chvíli vtipkovali o její práci a snažili se ji zesměšnit.

Emma přiznává, že chtěla občas přispět do diskuze s vyučujícím nějakou poznámkou, ale najednou se ozvali spolužáci, kteří pronesli hlášku z Harryho Pottera. „Třicet bodů pro Nebelvír,“ ozývalo se, když Emma správně odpověděla vyučujícímu na položenou otázku.

Zdroj: Instagram Emma Watson

Studium začalo být únavné

Emma se po nějakém čase rozhodla studium přerušit a srovnat se s rolí, kterou musela poslední roky hrát. Potřebovala se cítit jako Emma, ale stále byla spíše Hermiona.

Ve své snaze prosadit se a vzdělávat však neustala. Po pár letech se ke studiu vrátila a úspěšně ho dokončila. Stala se modelkou, tváří několika značek, velvyslankyní za ženská práva v OSN a zorganizovala natáčení filmu, který ukazoval temnou stránku textilního průmyslu.

Role mladé čarodějky se nikdy zcela nezbavila, ale naučila se s tím žít. Dospěla, stala se z ní silná žena s vlastním názorem a nyní je inspirativní ikonou pro mnoho mladých dívek i mužů.

Autor: Eva Marešová


Související články