Do práce chodil každý den 8 kilometrů. Jednou v noci ho zastavil policista a změnil mu život

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Policista
Zdroj: Shutterstock

I ta nejpodivnější setkání mohou vést k velké změně našeho života. Když v noci osvítilo osmnáctiletého mladíka Jourdana Duncana policejní auto, nejprve se bál, že něco provedl. Později se ale nestačil divit, kam tohle náhodné setkání s policistou vedlo. V jednom okamžiku se mu změnil život od základů.

Když Jourdan dokončil střední školu, kvůli nedostatku peněz nemohl nastoupit na vysněnou univerzitu. Aby pomohl své rodině, rozhodl se začít pracovat v továrně. Jenomže několik měsíců poté, co do ní začal dojíždět, se mu pokazilo auto.

Práci nutně potřeboval, a neváhal proto každý den chodit pěšky 8 kilometrů do práce a stejnou cestu zase zpět. K tomu všemu dělal fyzickou práci. Domů se vracel pozdě večer a úplně vyčerpaný.

Nejprve se chtěl bránit, že nic neprovedl

Když Jourdana uprostřed noci zastavil důstojník Keffer, mladík se nejprve bál, že něco provedl, a bránil se, že jde jenom domů z práce. Chvíli protestoval, když mu policista nabízel odvoz, nakonec ale souhlasil.

Jourdan chodil domů přes čtvrť, kde v noci často narazil na bezdomovce nebo pouliční gangy. Policista nemohl uvěřit jeho vyprávění o tom, že takovou trasu chodí už několik týdnů každý den.

Když vyjádřil obavy o jeho bezpečí, Jourdan odpověděl, že se musí postarat o sebe i o rodinu a nic jiného mu nezbývá. Občas mu prý někdo nabídl svezení, ale on ho odmítal a snažil se být samostatný.

Policistu příběh mladíka dojal. V práci pak s kolegy dlouho situaci probíral, a nakonec udělali společně jasné rozhodnutí. Když pár dní po noční projížďce policejním autem u Jourdana doma zazvonila policie, netušil, co se děje.

Poznal sice svého známého poručíka Keffera, ale s ním přišlo několik dalších policistů. Nejprve se bál, že se něco stalo, nebo že se nevědomky provinil proti zákonu. Když zjistil skutečný důvod jejich návštěvy, nestačil se divit.

Dary, které mu změnily život

Jako první překvapení přišlo kolo. Policisté se složili Jourdanovi na jízdní kolo, na kterém by mohl do práce jezdit, čímž by si ušetřil čas i fyzickou sílu. Byl nadšený, to ale ještě nebylo všechno.

Keffer mu pak podal šek na 42 000 dolarů s tím, že si za ně má mladík koupit nové auto. Kolo prý bylo pouze bonusem. I když se Jourdan snažil odmítat, policisté trvali na svém. Nakonec tedy dar přijal.

Koupil si auto ojeté jen za část peněz. Zbytek využil k tomu, aby mohl nastoupit na soukromou univerzitu.

Když se Keffer dozvěděl, že Jourdan chtěl být kdysi policistou, jednoho dne ho opět nečekaně navštívil a vzal ho s sebou do policejní akce, která nebyla nijak nebezpečná, ovšem se vším všudy ukázala mladíkovi, co práce policisty obnáší.

To byl jen začátek skvělého přátelství mezi mladíkem, který se za každou cenu snažil udělat maximum pro rodinu, a policistou, který nebyl lhostejný ke svému okolí a dokázal někomu změnit život k lepšímu.

Zdroj: digitaledition.chicagotribune.com,scmp.com, washingtonpost.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články