Chobotnice z II. patra: Z malé Evy je tmavovlasá asistentka režie, z Honzíka ajťák. Rošťácké kukuče jim zůstaly

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
chobotnice z II patra
chobotnice z II patra

Kdo z nás by neznal rodinný film Chobotnice z II. patra, v němž si hlavní dětské aktéry zahráli Žaneta Fuchsová a Milan Šimáček. Sekundovali tak zdatně Dagmar Veškrnové a Pavlovi Zedníčkovi, kteří znázorňovali jejich rodiče. Co dělají tito dětští herci dnes?

Dva sourozence, kteří si uplácali z modelíny dvě chobotničky, jež z televizních obrazovek promlouvaly hlasem Jiřiny Bohdalové a Františka Filipovského, to jsou Žaneta Fuchsová a Milan Šimáček zamlada.

Vyučil se automechanikem, skončil v IT oboru

Šimáček se u natáčení motal do svých devatenácti let, kdy se objevil v jednom dílu seriálu Dobrodružství kriminalistiky. Velká herecká kariéra ho však nečekala.

Ačkoliv se o ní snažil a dal si přihlášku na konzervatoř, nepřijali ho. Dal se tedy na učení a stal se z něj automechanik a později prodával v obchodě.

I tuto pozici však opustil a šel zkusit něco jiného. Nyní je ajťákem, konkrétně spravuje sítě. Občas se objeví po boku své herecké kolegyně ve společnosti, jinak ji ale nevyhledává.

Zdroj: Profimedia

Představitelka Evy už byla v době natáčení hvězdou

To Žaneta Fuchsová to na filmovém poli rozjela o poznání více. V době natáčení Chobotniček už měla za sebou úspěch snímku Létající Čestmír, Lucie, postrach ulice a jeho pokračování …a zase ta Lucie, kde si zahrála titulní postavu.

Zapsala se tak už jako šikovná dětská herečka a do Chobotnic vlastně už vstupovala jako hvězdička.

S herectvím ale sekla na prahu dospělosti, v sedmnácti letech. Věnovala se profesím, v nichž uplatnila své ekonomické vzdělání, takže byla zaměstnaná jako účetní nebo sekretářka. Tu si ostatně střihla i v seriálu Rodinná pouta z roku 2004.

K filmu se ale vrátila, i když oklikou. Je z ní usměvavá asistentka režie, která v sobě Lucii ani Evu nezapře.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články